KILIÇ'IN İLK İSTEĞİ OLDU ŞİMDİ SIRA BAKANLIKTA

AK Parti 3'üncü Olağanüstü Genel Kurul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 998 gün sonra kurucusu olduğu AK Parti'ye geri dönerken hazırlanan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesinde Recep Uncuoğlu ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) Ayhan Sefer Üstün yer aldı. Liste de Sakaryalı 2 ismin yer almasının ardından şimdi gözler gerçekleşecek olan Kabine değişikliğine çevrildi.

KILIÇ'IN İLK İSTEĞİ OLDU ŞİMDİ SIRA BAKANLIKTA
banner3

UNCUOĞLU SÜRPRİZİ

16 Nisan'da gerçekleştirilen Referandum sonrasında kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Sistemi sonrasında gerçekleştirilen AK Parti 3'üncü Olağanüstü Kongresi sonrasında 998 gün sonra kurucusu olduğu AK Parti'ye geri dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hazırlanan MKYK listesinde Recep Uncuoğlu yer aldı. Geçtiğimiz dönemlerde Sakarya İl Başkanlığı görevini yerine getiren Recep Uncuoğlu 7 Haziran'da Milletvekili olarak seçilirken gerçekleştirdiği çalışmalarla uzun süre gündemde kalmıştı. Öte yandan Uncuoğlu'nun MKYK'ya seçilmesi de sürpriz olarak değerlendirildi.

BAŞKAN KILIÇ AÇIKLAMIŞTI

Gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre'de MKYK Listesi'nde yüzde 30'luk bir değişiklik gerçekleştirilirken Kabinede de bu oranlara yakın değişiklik yapılması bekleniyor.

Öte yandan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yapmış olduğu açıklamada, "Gerekirse Bakanlar Kurulu'nda değişiklik yapılabilir" ifadelerine yer vermişti. Ayrıca referandum sonrası gerçekleştirdiği ziyaretlerde konuşan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, "16 Nisan Referandum sonuçlarında aldığımız oy oranı Türkiye ortalamasının çok üstündeydi ve Marmara bölgesinde birinci olduk. Bunları göz önüne aldığımızda Sakarya'ya hem MKYK Üyeliği hem de Bakanlık bekliyoruz. bunu hak ettik" demişti. Kılıç’ın bu ifadeleri  sonrasında MKYK üyeliği ile ilk istek gerçekleşirken şimdi gözler önümüzdeki hafta yapılması beklenen kabine değişikliğine çevrildi.

Sakaryalı bir isimin MKYK’da yer alması sonrası bir de Bakanlık bekleyen AK Parti teşkilatları böylelikle seçimlerde elde edilen başarıların karşılığını almayı bekliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER