Kılıç; 'Başaralı Olmak İçin Var Gücümüzle Gayret Sarf Edeceğiz'

AK Parti Sakarya İl Başkanlığında ‘İlçe Başkanları ve Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ düzenlendi.

Kılıç; 'Başaralı Olmak İçin Var Gücümüzle Gayret Sarf Edeceğiz'
banner3

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İl Başkanı Fevzi Kılıç, Milletvekilleri; Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İlçe Başkanları ve Belediye Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda yerel seçimler üzerine istişare ve değerlendirme yapıldığı ifade edildi.

AK Parti Sakarya İlçe ve Belediye Başkanlarının sorun ve taleplerinin masaya yatırıldığı bir koordinasyon toplantısı yapıldığına işaret eden Kılıç, birlik ve beraberlik içinde bu tür istişareye dayalı değerlendirme toplantılarının devam edeceğini vurguladı. İl Başkanı Fevzi Kılıç: “Toplantıda İlçe ve Belediye başkanlarımız bölgesel sorun ve taleplerini dile getirdiler. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde karşılıklı fikir alış verişinde bulunduk. Verimli ve güzel bir toplantı oldu. Parti olarak bu tür toplantıları zaten belirli aralıklarla yapıyorduk. Bu tarz toplantılar birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyor, istişare ve değerlendirme yapmamıza vesile oluyor. Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekillerimiz de toplantıda çok önemli noktalara temas ettiler. Malum kritik bir seçim sürecine gidiyoruz. Seçimlerde başarının anahtarı birlik ve beraberlik içinde ekip çalışması olduğuna inanıyorum. Gün kucaklaşma günü, kin ve haset içinde olanları yanımıza yaklaştırmama günüdür.İnşallah30 Mart yerel seçimlerinde almış olduğumuz oy oranını daha üstlere yükselterek yine tüm belediyeleri kazanmak istiyoruz. Biz bu yolda başarılı olmak için var gücümüzle gayret sarf edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin 31 Mart’ta seçimlere gideceğini, bu nedenle tüm birimlerin hazırlıklara başladığını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: “Basında her ne kadar ‘AK Parti’de aday adaylığı süreci başladı’ diye asparagas bir aktarım olduysa da henüz aday adaylığı süreci partimizde başlamadı. Yerel seçimler için her birim üzerine düşen çalışmayı Genel Merkez’de sürdürüyor. Seçim İşleri Başkanlığı olarak bizlerde çalışmalarımızı son sürat sürdürüyoruz. Şuanda tüm Türkiye’deki Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlarımızı belirliyoruz. Teşkilat ve Yerel Yönetimler Başkanlığımız,  İl Başkanlığı koordinasyonunda Genel Merkezimizin belirlediği ve ihtiyaç duyduğu kişiler haricinde kimseden istifa almayarak, süreci kontrollü bir şekilde sürdürmek için uğraş veriyor. Aday adaylığı süreci ile alakalı herhangi bir kesinleşmiş tarih şuanda belirlenmedi. AK Parti’mizin çizdiği vizyon ve ilkeler doğrultusunda bu süreci başarılı bir şekilde işleyeceğiz. Önceden uyguladığımız temayül yoklamaları gibi yerel seçimlere ilişkin birçok yeni çalışma ve projelerimiz var” diye devam etti.

 

Yavuz, “Adaylardan ne bekliyorsunuz? Nasıl olmalı? Şeklinde birçok soruyla karşılıyoruz. Bunun cevabı Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 94 yılında İstanbul’a işlediği Erdoğan Belediyeciliğidir. Bu da şeffaflık, saydamlık, hesap verilebilirlik, kolektif ruh ile çalışabilen, ilkeli, dürüst, şatafat ve israftan uzak bir anlayışa sahip bireylerden oluşan bir aday tanımlaması olacaktır. Dolayısıyla en kalbi davranış sergileyen, aziz milletimiz ile gönül bağını koparmayan, AK Parti misyonuna uyum sağlayarak davranış biçimini o şekilde geliştiren kişileri Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında oluşturulan komisyonlarda görüşüp, belirleyeceğiz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER