banner28

Kendi Makamı Yetmedi Ana Kademeyi İstiyor!!!

AK Parti il başkanlığı temayülünde Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’nun kendi adının da yazılmasını istediği ortaya çıktı. Son günlerdeki bir takım uygulama ve çalışmaları nedeni ile başkanlığı tartışılan Hatioğlu’nun İl Kadın kollarındaki görevinin ardından şimdi gözü il başkanlığına diktiği iddia edildi.

Kendi Makamı Yetmedi Ana Kademeyi İstiyor!!!
banner3

AK Parti’de Fevzi Kılıç’ın Belediye başkanlığına aday adayı olmak için 1 Aralık itibarı ile görevinden istifa etmesi üzerine yeni il başkanını kim olacağı konuşuluyor. 

Erkut Aşoğlu’nun vekalet ettiği il Başkanlığında genel merkezin temayül yapma kararı sonrası bugün gerçekleştirilen teşkilat yoklamasında İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’nun ana kademe il başkanlığı istediği iddiası gündeme geldi. Yönetimine kendi adının yazılmasını istediği ifade edilen Hatipoğlu oyların geçerli sayılabilmesi için yazılması gereken diğer isimler olarak da Mehmet Yılmaz ile Osman Çelik’i işaret ettiği gelen bilgiler arasında.

İki dönemdir İl Başkanı  Fevzi Kılıç ve yönetimi ile ters düşmesine rağmen görevini bir şekilde sürdüren Hatipoğlu’nun bu isteği teşkilat içinde rahatsızlık meydana getirirken bazı partili isimler “Uzun zamandır bir takım çalışmaları olduğunu, önce vekillik, olmayınca da belediye başkanlığı ile ilgili bir takım görüşmelerini biliyorduk. Ancak il Başkanlığı talebi kendi görevinde tartışılan bir isim olan Hatipoğlu’na yakışmadı.” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

 

Öte yandan yapılan teşkilat yoklamasında Yunus Tever, Erkut Aşoğlu, Enver Tok, Sezai Akyol, İlhan Türkseven, Osman Çelik ve Mehmet Yılmaz adlarının listelere yazıldığı, Hatioplu’nun talimatına rağmen bazı kadın kolları yöneticilerinin dahi kendisini yazmadığı da gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER