Kemal Öztürk de Aday Adayı!

Anadolu Ajansı Eski Genel Müdürü Kemal Öztürk Sakarya'dan Milletvekili Aday Adayı oluyor.

Kemal Öztürk de Aday Adayı!
banner3

Kemal Öztürk, başvurunun son tarihi olan 20 Şubat Cuma(yarın) günü saat 11.00da AK Parti Milletvekili Aday Adaylığına başvuracak. Birçok favori ismin olduğu Aday Adaylığı sürecinde böylesine büyük bir ismin de başvurması kulisleri hareketlendirdi. AK Parti'de Aday Adaylığı yarışından kimlerin Milletvekili Adayı olarak belirleneceği ise merak konusu.

 

İşte hayatı başarılarla geçmiş olan Kemal Öztürk'ün Biyografisi ;

İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan Öztürk, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. 1990 yılında çeşitli dergilerde makaleler yayınlayarak yazı hayatına başladıktan sonra 1995 yılında profesyonel gazeteciliğe adım atmıştır. Aynı zamanda televizyon haberciliği ve belgesel yönetmenliği yapan Öztürk'ün, yerli ve yabancı televizyon kanallarında çok sayıda belgeseli yayınlanmıştır.

 

Bir süre yurt dışında dil eğitimi almış ve belgesel alanında araştırmalar yapmıştır. 2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanlığını yapmıştır. 2005 yılında TBMM Başkanı başdanışmanlığı görevine getirilmiştir. Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, 2011 yılı Şubat ayında bu görevinden ayrılmıştır.

 

03 Ağustos 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atanan Öztürk 3 yılı aşkın süre bulunduğu görevinden 1 Aralık 2014 tarihinde istifa etmiştir. Öztürk 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren Yeni Şafak Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaya başlayacak. Öztürk'ün siyasal iletişim, yakın tarih, şehir iletişimi, politik tarih ve iletişim konularında çok sayıda makale ve kitapları yayınlandı.

 

Kemal Öztürk evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER