banner28

İSTİFALARIN YERİNE ATAMA YAPILACAK! İL YÖNETİMİ YENİLENEBİLİR

AK Parti’de istifa eden ilçe başkanlarının yerine atama yapılacak. 

İSTİFALARIN YERİNE ATAMA YAPILACAK! İL YÖNETİMİ YENİLENEBİLİR
banner3

Yerel seçimler öncesi Belediye Başkanlığı adaylığı beklentisi ile istifa edecek 7 ilçe başkanının yerine atama yapılacağı öğrenildi.

 

Bilindiği üzere AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç Adapazarı Belediyesi Belediye Başkan adayı olabilmek için istifa edecek. Kılıç’ın yanısıra 7 ilçe başkanının da istifasına genel merkezce izin verildi. MedyaRota.Com editörünün edindiği bilgilere göre istifa eden 7 ilçe başkanının yerine Genel Merkez teşkilat başkanlığınca atama yapılacak. Mevcut yönetimler ile göreve devam edilmesi beklenen ilçe teşkilatlarında yönetim içerisinden atama yapılabileceği gibi, yönetim dışından bir görevlendirmenin de yapılabileceği konuşuluyor.

 

İL YÖNETİMİ SİL BAŞTAN 

 

Öte yandan İl Başkanı Fevzi Kılıç bugün istifa edecek. Adapazarı aday adaylığı başvurusu yapacak olan Kılıç’ın dışında bazı il başkan yardımcıları ile yönetim kurulu üyelerinin de istifa etmesi bekleniyor. 

 

Milletvekili seçimleri döneminde de istifaların olduğu il yönetiminde yerel seçimler için istifa eden ve istifası beklenen çok sayıda isim var. Yedek listenin neredeyse yarısından fazlasının asil olduğu il yönetiminde oluşan bu durum Kılıç’tan sonra atanacak il başkanını kısıtlı sayıda üye ile çalışmak zorunda bırakacak olması nedeni ile tamamen yenilebileceği de gelen bilgiler arasında.

 

ATAMA YAPILACAK İLÇELER ŞÖYLE!

 

SAKARYA İL BAŞKANLIĞI (komple yeni liste olabilir)

Akyazı İlçe Başkanlığı

Erenler İlçe Başkanlığı

Hendek İlçe Başkanlığı

Söğütlü İlçe Başkanlığı

Kaynarca İlçe Başkanlığı

Karasu İlçe Başkanlığı

Pamukova İlçe Başkanlığı

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER