İŞTE YÜCE'NİN SAKARYA VİZYONU

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, yeni dönem için projelerini düzenlenen toplantı ile açıkladı.

İŞTE YÜCE'NİN SAKARYA VİZYONU
banner3

 Adapazarı Kültür Merkezi (AKM)nde gerçekleşen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekili Çigdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP Milletvekili Levent Bülbül, MHP Başkan Vekili Ziya Akar’ın yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

 Proje tanıtım toplantısında konuşan Yüce; “Gönül belediyeciliğini esas alarak hangi etnik kökenden olursa olsun bütün vatandaşlarımız Sakarya Büyükşehir Belediyesinde eşit olacaktır. Sakarya tarımıyla, sanayisiyle, insanıyla, ön planda olan bir şehir. Biz makama mevkiye değil hizmete talibiz. İnşallah hayırlı olur” İfadelerini kullandı.

İşte Ekrem Yüce'nin Vizyon Projeleri

 

Nehir Ada

Nehir Ada Sakarya Nehri'nin kenarında oluşturulacak ada ile yeni bir yaşam merkezine sahip olacağız. Bugüne kadar nehir bize biz nehire adeta küstük. Bu projeyle nehir akacak Sakarya kazanacak. Osmanlı kayıkları sandallar, konser alanı, yürüyüş yolları içinde barındırdığı bungalov evleri ile kısa süreli konaklama imkanı sağlayacak. Nehir Ada projesi Sakarya’nın yeni buluşma noktası olsacak.

 

Kültür vadisi Sakarya'da

Tüm Kültürleri bir çatı altında toplayacağız. Kültürel mimarilere uygun olarak inşa edilececek olan kültür vadisinde vatandaşlarımız yöresel lezzetlerle buluşacak. Sakarya hem Türkiye’nin hem de tüm Dünya’nın kültür merkezi olacak

 

Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi

Sakarya, yeşilliği ile ön planda olan bir şehir. Yapacağımız doğal yaşam ve sağlık vadisi içerisinde Otel, bitki müzesi, müzikoterapi uygulama merkezi, fitoterapi uygulama merkezi, apiterapi uygulama merkezi, hemoterapi uygulama merkezi, biyolojik gölet, bitki bahçeleri, engelliler rehabilitasyon merkezi, mini hayvanat bahçesi, mesire alanı olacak.   

 

AFA Kültür Merkezi

 1000 ve 450 kişilik 2 ayrı konferans salonu 110 araçlı otoparkıyla  birçok sergi ve fuaye alanlarının olacağı AFA Kültür Merkezi Sakarya’ya yeni bir soluk getirecek.

Çocuk Akademisi

Çocuk Akademisi Tatil günlerinde 6 yaş ve üzeri çocukların bilimsel, sanatsal, kültürel eğitim alacakları bir akademi olacak. Tam teşekküllü çocuk akademisi Türkiye’de bir ilk olacak

Şehir Kütüphanesi

Bir şehirde kütüphane, müze yoksa marka şehir olmaya aday değildir. Biz Sakarya’ya çocuk kütüphanesi, genç kütüphanesi, engelli salonu, bilgisayar araştırma salonu, kafeterya, 2 adet okuma salonu, çalışma alanları, kapalı arşiv ve bir çok atölyenin yer aldığı sadece şehrin değil bölgenin en büyük kütüphanesini yapacağız.

Yeni Sosyal Gelişim Merkezi

Gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerinden birisi olan ve 5 ilçemizde hizmet veriyor. külliyenin mimarisini örnek alarak yaptığımız yeni sosyal geişim merkezlerimizi tüm ilçelerimizle kavuşturacağız.

Sakarya Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi

Sakarya konum olarak afet bölgesinde yer alan bir şehir. Vatandaşlarımızı her türlü afete karşı bilinçlendirmek amacıyla Afet Eğitim Merkezimizi şehrimize kazandıracağız.  

 

Sakarya Tarım A.Ş

 Toprağın ve yeşilin şehri Sakarya'ya mühendis eli değecek. Şehrimize kazandıracağımız Sakarya Tarım A.Ş. ile kırsal kalkınmayı geliştireceğiz. Kurulacak Mısır Özü Yağı ve Çikolata Fabrikaları ile şehrimize yeni istihdam kaynakları oluşturacağız.

Tarımsal Destek ve Araştırma Merkezi

Yerli ve milli üretimi hedefleyerek ilimize inşa edeceğimiz tarımsal destek araştırma merkezi ile tarım sektörü ve gıda sanayiinde yerli ve milli tarımsal kayakların kullanılmasını saplayacağız.

 

Sakarya Fidan A.Ş

 Türkiye’de yeşilin başkenti olan Sakarya bitki ve süs bitkiciliği sektöründe şehrin öncüsü olacak. İç ve dış mekan çalışmaları yapılacaktır.

 

Spor Adası

Geleceğin sporcuları bu spor adasında yaşayacaktır. Basketboldan voleybola atıcılıktan biniciliğe tenisten atletizme ve futbola kadar çeşitli spor branşlarını barındıran spor adasını Sakaryalılarla buluşturacağız.

 

Yeni Bulvarlar ve Asfalt Çalışmaları

Yeni bulvarlar ve asfalt çalışmalarımızla birlikte konforlu ulaşımı şehrin tamamına yayacağız. Yeni duble yollar ile trafikte alternatifleri arttıracak, grup yollarının yenilenmesine öncelik vererek vatandaşlarımıza rahat ulaşım imkanı sunacağız.

 

Yatay Şehirleşme

Toprakla temasın kesilmediği, komşuluk ilişkilerinin güçlü bir şekilde devam ettiği gökyüzünü görebildiğimiz,  yatay mimari anlayışını sürdüreceğiz.

 

Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşümde bina bazlı değil, alan bazlı kentsel dönüşümü teşvik ederek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik projelere önem vereceğiz.

 

Unkapanı Meydanı

Tozlu Camii önünde bulunan Minibüs duraklarını yolun kenarına taşıyıp yeni  bir sosyal mekan oluşturacağız. Tretuvar ve bazalt taşlarla kaplı meydanın altında Bay ve Bayan wc’leri, erkek ve kadın abdesthaneleri, bebek bakım odaları ve temizlik odası olacak.

 

Uzunçarşı 3.Etap

Sakarya’nın tarihi mirası olan Uzunçarşı’nın 3. Etap çalışmalarını hız kesmeden tamamlayacağız. 27 Adedi tescilli, 245 adet yapıyı aslına uygun şekilde restore ederek uzun çarşıyı tektar ticaretin kalbi haline getireceğiz.

 

Akıllı Şehir Mekanları

Tenolojik ve çevre dostu projelerle meydan ve büyük parklarda çocukların özgürce dolaşıp oynayabilecekleri güven çemberleri oluşturacağız. Belediye girişi ve ilçelerimizin belirli yerlerine kuracağımız akıllı şehir asistanları ile teknolojiyi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER