İşte Serdivan'ın Vizyon Projeleri !

Cumhur İttifakı AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, yeni dönem vizyon projelerini düzenlenen tanıtım programıyla açıkladı. Başkan Alemdar 43 proje açıkladı.

İşte Serdivan'ın Vizyon Projeleri !
banner3

 

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yeni dönem için vizyon projelerini düzenlenen toplantı ile açıkladı. Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen proje tanıtım toplantısına Alemdar’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti ve MHP Serdivan İlçe Başkanları, yönetimleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Geçtiğimiz 10 yılın hizmetlerini tanıtan videonun ardından sahneye davet edilen Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Yusuf Alemdar, “2009 yılında göreve geldiğimizde derdimizin ayrıştırmak, bölmek olmadığını ve tüm mahallelerimize eşit derecede hizmet etmek için yola çıktığımızı söyledik. Hamdolsun milletimiz bize güvendi. Biz de paylaştığımız projelerin daha da fazlasını hayata geçirdik. Başımız dik bir şekilde 10 yıl görev yaptık. Şimdi yeniden Cumhur İttifakının Adayı olarak yola çıktık. İnşallah yeni dönemde de hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Yusuf Alemdar, sözlerinin ardından yeni dönem için hazırladıkları projelerini anlattı. İşte Başkan Alemdar’ın yeni dönem projeleri; 

D-100 ÇEVRESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM
Artık Serdivan’a bir şehir girişi daha kazandırmamız lazım. Şehrimizin dördüncü girişi olarak Medeniyet Bulvarı üzerinden D-100’e çıkarmak istiyoruz. 8 km olan bu yolda bisiklet yolu ve yürüyüş yolu da kesintisiz bir şekilde olacak. 

BOTANİK PARK

İkinci çalışmamız aynı güzergahta bir botanik park. Serdivan ilçemizde 200 dönüm alan üzerinde bir botanik parkı gerçekleştireceğiz inşallah.

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

Esentepe Mahallemizde yaşlılarımıza sağlıklı bir yaşam merkezi yapacağız.

Yeni bağlantı yollarımız sayesinde Beşköprü Mahallemizle Üniversitemizi buluşturacağız.

Esentepe-Üniversite arasına köprülü kavşak yapacağız.

ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU

Çok Amaçlı Spor Salonu inşa edeceğiz. Herkesin kapalı alanlarda spor yapabileceği bir alanı ilçemize kazandıracağız. 12bin metrekare alanda yaz-kış spor yapılabilecek.

YENİ KAYMAKAMLIK BİNASI

Kaymakamlık binamızı yenileceğiz. Projemiz tamamlandı. Modern bir Kaymakamlık binasını ilçemize kazandıracağız.

DOĞA TARİH VE MEDENİYET MÜZESİ

İlçemizde ve ilimizde bir müzeye ihtiyaç vae. Arabacı alanına 10bin metrekare alana Doğa Tarih Medeniyet Müzesini Serdivan Belediyesi olarak inşa edeceğiz.

SERDİVAN MİLLİ PARKI

Serdivan’ın artık bir Milli Parkı olmalı. Piknik alanları, doğa yürüyüşü ve doğa sporları alanlarını barındıracak Milli Park Alanımızın tahsisini yaptık. Yeni dönemde hayata geçirilecek. Millet Bahçemizin çalışmaları devam ediyor. 60bin metrekare alana inşa edilecek Millet Parkımız yeni dönemde tamamlanmış olacak.

Gölpark’ın 3. Etabı hayata geçecek. Esentepe’nin girişine kadar olan 50dönümlük alan bu dönemde hayata geçmiş olacak.

JUSTİNİANUS KÖPRÜSÜ TURİZM ALANI

Bizim onurumuz dediğimiz Justinianus Köprümüz yıllardır verdiğimiz mücadele doğrultusunda Unesco’nun tarihi miras listesine yazıldı. Etrafında yapacak olduğumuz çalışmalar ile turizme açılmasını hayal ediyoruz. Justinianus Köprüsü Turizm Alanı olacak.

TEMATİK MEYDANLAR

Bölgemiz afet bölgesi. En kötü şartlarda kullanabileceğimiz ve ilçemize meydan kazandırmak için Tematik Meydanı hayata geçireceğiz. İsmi de şimdiden hazır. Göktürk Meydanı.

TEMİZ ENERJİ ÜRETİMİ

Temiz Enerji Üretimine bu dönem başlıyoruz. Güneş enerji üretim sistemleriyle ilgili çalışmamızda projeler hazır. Yer teslimi hazır. Güneş enerjisinden kendi ihtiyaçlarımızı çözeceğiz. Enerji tarlalarını da bu vesileyle oluşturmuş olacağız.

ORGANİK KÖY PAZARI

Belediyeler sadece yol, asfalt, kanalizasyon yapmıyor. Üreticiye de destek olmak zorunda. Bu anlayışla biz de üretimden satışa kadar üreticinin yanında olacak bir proje ortaya koyuyoruz. Üreticimize her türlü desteği sağlayacak Organik Köy Pazarı projesini hayata geçireceğiz.

Mahallelerimize modern sebze-meyve pazar alanlarını kazandıracağız. Tüm pazarlar tek tip ve kullanışlı olacak.

MEYVE BAHÇELERİ

Serdivan’a Meyve Bahçeleri kazandıracağız. İncirimiz, kirazımız, eriğimiz çok önemli meyvelerimiz var. Bunların yok olmaması için oluşturacağımız meyve bahçeleri ile tüm Serdivanlı’nın dalından meyve yemesini sağlayacağız. Yeşili seviyoruz, yeşili çok önemsiyoruz.

SEYİR TERASLARI VE ŞELALE PARK

Sapanca Gölü ve Adapazarı manzaralı Seyir Teraslarımızı yapmaya devam ediyoruz. Yeni dönemde Şelale Park’la Seyir Teraslarımız bitmiş olacak.

MAHALLE MERKEZLERİ

Mahallelerimize Mahalle Merkezleri kuracağız. Kış mevsimi için her yaş grubuna hitap edecek kapalı alanı da bulunacak melezlerimizde vatandaşlarımız rahatça vakit geçirebilecek.

1 MİLYON KİTAPLI KÜTÜPHANE

Şu anda 9 dönüm yerini tahsis ettiğimiz ve şehrimizde olmayan 1Milyon Kitaplı Kütüphaneyi ilçemize kazandıracağız. Gençlerimiz faydalanabilecek.

SAHAFLAR ÇARŞISI

Fatih Camiinin bahçesinde sahaflar çarşısını hayata geçireceğiz. Projemizi cami dernek yönetimine sunduk. En kısa sürede başlıyoruz.

TİYATRO VE MÜZİK TOPLULUKLARI KURULACAK

Serdivan’da artık bir tiyatro topluluğuna ihtiyaç var. Kültür ve Sanata verdiğimiz önemi göstermek adına bu mecburiyeti hissediyoruz. Bunun yanında bir de musiki topluluğu kurmak istiyoruz. 

SAADETHANE

İlçemize Saadethane kuracağız. Birlikte yaşayan ailelerin mutluluğunu gençlere göstermek adına hayata soktuğumuz projemiz, bu alanda teşvik edici olacak.
Yine başka bir çalışmamız E-Vatandaş. Mobil uygulama ile vatandaşlarımız belediyemizle ilgili her hizmetin bilgisini bizatihi öğrenmiş olacak.

HER PARKA ÜCRETSİZ İNTERNET

Vatandaşlarımızın ilçemizin her parkında ücretsiz internet kullanması için girişimlerimizi tamamladık. Artık her parkta internet ücretsiz olacak.

E-REFERANDUM

E-Referandum sistemi ile tüm mahallelerimize yapacağımız hizmetlerle ilgili vatandaşlarımızın fikrini alacağız. Böylelikle mahallenin ihtiyacını daha net bir şekilde görmüş olacağız.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 21:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman desis
Osman desis - 5 gün Önce

İnşaAllah bu projeler kisa zamanda gerçekleşir

SIRADAKİ HABER