İŞTE FEVZİ KILIÇ'IN BAŞARI DOLU 1. YIL KARNESİ

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın göreve gelmesinin üzerinden 1 yıl geçti. Bu kısa süre içerisinde 2 Genel Seçim atlatan Kılıç’ın başarı dolu başkanlık karnesi de dikkat çekiyor.

İŞTE FEVZİ KILIÇ'IN BAŞARI DOLU 1. YIL KARNESİ
banner3

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç görevindeki 1. Yılını bugün tamamladı. Başkan Kılıç, 7 Şubat 2015 günü göreve geldiğinde zorlu bir seçim sürecinin startı verilmişti. AK Parti’nin oy düşüşü ve başına iktidarı kaybetmesiyle ayrıldığı 7 Haziran Genel seçimlerinde tüm Türkiye teşkilatları dökülürken, Kılıç’ın teşkilatı % 56.65 oy alarak Milletvekili sayısını korudu.

1 Yılda Büyük Rekor!

Bu seçim sonuçlarına göre hükümet kurulmamasıyla Türkiye’de bir ilk yaşandı ve 1 Kasım 2015 tarihi için tekrar seçim kararı alındı. Vakit kaybetmeden çalışmalarına başlayan Başkan Kılıç ve ekibi 1 Kasım günü rekor üstünde rekor bırakmayarak % 67.6 oy aldı. Bu oy ile MHP Milletvekili Zihni Açba meclise kıl payı girebildi. Sakarya’da milletvekili sayıları değişmezken AK Parti’nin aldığı oy Türkiye Geneli için çok önemliydi.

Seçimden sonra Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından 21 Kasımda Genel Merkez’e çağrılan Kılıç’a ödül verildi. Başbakan Davutoğlu, kendi imzasını taşıyan başarı plaketini AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’a takdim etti.

Görevde 1. Yılını tamamlayan AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, sosyal medya hesabından konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini aktardı. İşte Başkan Kılıç’ın paylaşımları;

“Zafer İnananlarındır”

Millete hizmet yolunda çıktığımız bu yolda bugün itibarı ile birinci yılımızı doldurduk. Bu bir yıllık süreçte iki Genel seçim atlattık. Sakarya’da milletimizin güvenini kazanarak rekor seviyede oy aldık. Sakarya'mıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Her zamanda ifade ettiğim gibi Zafer inananlarındır.

Yine bu bir yıllık süreçte iyinin daha iyisini, Güzelin daha güzelini yapma gayretinde olduk ve bundan sonrada olacağız. Genel Merkez tarafından da örnek alınan çalışmalara yine bu süreçte imza attık. Birbirine inanan ve güvenen çalışma arkadaşlarım sayesinde büyük bir uyum içerisinde çalışmalarımızı hiç durmadan sürdürüyoruz.

“Yerel Sorunların Üzerine Düşülecek”

Geçen hafta içinde Sayın Başbakanımızın da katıldığı toplantılarda bundan sonraki süreçle ilgili farklı toplantı ve meclislerimiz olacak. Bu meclislerde yerel sorunları derinlemesine inceleme fırsatı bulacak ve çözüm yollarını hep birlikte arayacağız. Birim Başkanları toplantılarını sürekli hale getirerek tüm ilçelerimizin çalışmalarını sürekli değerlendirerek yapılmasını gerekenleri konuşacağız.

“AK Parti Örnek Parti Olacaktır”

AK Parti diğer siyasi partilerin her zaman örnek alacağı bir parti olacaktır. Dinamik teşkilat yapısı ile her zaman hazır şekilde bekliyor olacaktır. Ben bir kez daha tüm Yönetim ve Yürütme Kurulundaki arkadaşlarıma İlçe Başkanlarıma ve Yönetimlerine Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetimlerine bugüne kadar yapmış oldukları fedakarlık ve üstün çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Durmak yok hep birlikte yola durmadan, yılmadan, usanmadan devam diyorum.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER