banner28

İŞTE CUMHUR İTTİFAKININ MECLİS ÜYELERİ ADAY LİSTESİ!

Cumhur İttifakını belediye meclisi seçimlerine de tek liste ile girme kararı sonrasında AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve MHP Sakarya İl Başkanı Ziya Akar, belirlenen listeyi İl seçim kuruluna teslim etti. Daha sonra basının karşısına geçen başkanlar listeyi kamuoyuna da açıkladı.

İŞTE CUMHUR İTTİFAKININ MECLİS ÜYELERİ ADAY LİSTESİ!
banner3

Sakarya Adliyesi önünde meclis üye listesini açıkladı.

 Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti ve MHP Genel Merkezlerinin seçime meclis üyeliğinde de tek liste girme kararı aldı. Meclis Üye Listesini açıklamak için AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve MHP Sakarya İl Başkanı Ziya Akar Sakarya Adliyesi önünde basınla buluştu.

 

Meclis Üye Listesi Tek Liste Üzerinde Belirlendi

 Listelerin İl seçim kuruluna tesliminden sonra Sakarya adliyesi önğnde bir açıklama yapan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever; “Cumhur İttifakı’mızın Sakarya’mızdaki Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızı ve İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı malumunuz olduğu üzere daha önceden belirlemiş ve açıklamıştık. Uzun bir çalışmanın ve gayretin sonucunda Belediye Meclis Üyesi listelerini de tek liste üzerinde belirlemiş olduk. Genel Merkezimizin koordinasyonunda belirlenen komisyon çalışmalarımızı uzun bir süredir sürdürüyoruz. Komisyon Başkanımız AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çiğdem Karaaslan ve komisyon üyelerimiz ile birlikte yaptığımız çalışmalar, incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda meclis üyesi listelerimize son şeklini vererek, seçim kuruluna teslimini bugün gerçekleştirmiş buluyoruz. Hepimiz biliyoruz ki yüksek seçim kurulunun takvimi işliyor. Süreç 19 Şubat bugün saat 17.00 itibariyle bitmiş olacak. Allah’a hamdolsun aziz milletimizin ve hemşerilerimizin Partimize olan sevgisi ve muhabbeti başvuru sayılarında yine kendini gösterdi.” Dedi.

 

Birlik ve Beraberliğimiz Sakarya’da En Üst Noktada Yaşanacak

Tever, meclis üyeliği başvurularına ilgi gösteren tüm dava ve yol arkadaşlarıma öncelikle buradan teşekkürlerini bildirerek; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisinin Kıymetli Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 6 Şubat’ta yaptıkları görüşme sonucunda Cumhur İttifakı’nın genişletilmesi kararı çıktı ve parti olarak çalışmalarımızın seyrini değiştirdik. Bizde AK Parti Sakarya olarak çalışmalarımızı bu doğrultuda genişlettik ve ittifakın ruhuna uygun bir şekilde çalışmalarımızı tanzim ettik. Cumhur ittifakı ile devletimizin zirvesinde gerçekleşen bu birlik ve beraberliği Sakarya’mızda en üst noktada yaşatacak olmanın mutluluğunu ve memnuniyetini yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Cumhur İttifakı’nın siyasi birlikten ziyade ülke, millet, güvenlik ve tarihi çıkarlarımızı gözeten bir beka beraberliği olduğu asla ama asla unutulmamalıyız. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz bu gönül birliğini teşkilatlar olarak hep birlikte yüceltecek, bu birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunu saha çalışmalarımızda da artırarak devam ettireceğiz. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı Sakarya’da yeni bir tarih yazarak inşallah seçimlerden zafer ile ayrılacaktır. Bu süreç zarfında gösterdikleri siyasi nezaket, gayret ve çalışma için siyasi birliğimiz Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Sayın Ahmet Ziya Akar’a ve tüm parti mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum. Meclis Üyesi listesi teslimi sonrası bizimle olan dava arkadaşlarıma ve tüm ve basın mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin.” Diyerek konuşmasını bitirdi.

 

Listeler Açıklandı

Sakarya Adliyesi önünde yapılan açıklamadan sonra Cumhur İttifakının meclis üye listesi açıklandı.

Açıklanan Meclis Üye Listesi şu şekilde;

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER