İşkur Müdüründen Bilgilendirme

AK Parti Adapazarı İlçe Yönetim Kurulu toplantısına İş-Kur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, İlçe Başkanı Mustafa Ak’ın daveti üzerine katılarak İlçe yönetim kurulunu faaliyetler hakkında bilgilendirdi.

İşkur Müdüründen Bilgilendirme
banner3

“Fabrika bulamazken, işçi bulamaz hale geldik”

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatının haftalık olağan yönetim kurulu toplantısına, İlçe Başkanı Mustafa Ak’ın davet etmesi üzerine katılan İşkur Sakarya İl Müdür Tekin Kaya, Sakarya’daki İşgücü piyasasından ve geçtiğimiz yıllara oranla oluşan istihdam talebinden bahsederek şunları söyledi. İşkur İl Müdürü Tekin Kaya “ Sakara’nın gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İş ve meslek danışmanlarımız iş hayatına yeni atılan gençlerimize ve iş arayan vatandaşlarımıza yetekleri ve tecrübeleri doğrultusunda en uygun işi vermek için işverenlere öneriyor, aracılık ediyor. Bugünü geçmişle kıyaslayacak olasak önceden Sakarya’da çalışmak isteyen vatandaşlarımızı yönlendireceğimiz bir fabrika bulmakta zorlanırken şuan fabrikalar işçi istiyor, biz işçi bulmakta zorlanıyoruz” şeklinde konuştu.  İlimizdeki İstihdam artışının ülke geneliyle birlikte doğru orantılı olduğu ifade eden İl Müdürü Kaya gençlerimize ve iş arayanlara en iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımızı Sanayicilerle ve Sakarya Üniversitesiyle ortak işbirliği çerçevesinde gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

 

Başkan AK, teşekkür etti

İlçe Başkanı Mustafa Ak, İş gücü piyasası ve Sakarya’daki istihdam oranlarıyla ilgili bilgi veren İşkur İl Müdürü Tekin Kaya’ya verdiği bilgiler için teşekkür etti. Mustafa Ak “Vatandaşlarımızın doğal olarak bizden iş talepleri oluryor. Bizde İşkur’a yönlendiriyoruz. Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımızada bu tür sorular geliyor. Sorunların direkt muhattabını yönetim kurulu toplantımızda davet ederek bizleri bilgilendirmesini istedik” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER