banner28

ISIR'DAN ADAY AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erdoğan Isır ekibi ile birlikte basın açıklaması düzenledi ve basın mensuplarının karşısına geçti. CHP-İYİ Parti ittifakının detaylarının tartışıldığı dönemde Isır CHP’nin açıkladığı adayların kırmızıçizgileri olduğunu vurgulayarak “Bu isimlerden geri dönüş asla olmayacak” dedi

ISIR'DAN ADAY AÇIKLAMASI
banner3

“BU İSİMLERDEN GERİ DÖNÜŞ OLMAYACAK!”

İttifak ile ilgili konuşan İl Başkanı Erdoğan Isır, bugüne kadar CHP tarafından açıklanan adaylardan vazgeçmeyeceklerini belirterek, “Bugün İlçe Başkanlarımızla birlikte ittifak toplantımızı yapacağız ve bunu Parti Genel Merkezimize ileteceğiz. Bugüne kadar parti meclisimiz Sakarya’da 5 ilçenin adaylarını açıklamıştır ve bu adaylar bizim kırmızıçizgimizdir. 5 adaydan da asla geri dönüş yoktur. Adapazarı İlçemizden de taviz verme ihtimalimiz yoktur. CHP gerektiği zaman tüm üye ve seçmeniyle gerekli cevabı verecektir” dedi.

KOMŞULARDAN GERİDEYİZ
CHP İl Örgütü’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Başkanı Erdoğan Isır, 1 yılını dolduran yeni CHP İl Yönetimi ve İlçe Başkanlarıyla birlikte bir basın açıklaması yaptı. Sakarya’nın içinde bulunduğu ekonomik durumu değerlendiren Isır, “Kişi başına düşen milli gelirde Sakarya 16 bin 500 TL civarındayken Kocaeli 63 bin 200, Mardin 22 bin 800 TL’dir. Sakarya Mardin, Bolu, Yalova, Kocaeli gibi illerden geri durumdadır. Bu gerçekten bizleri üzmektedir çünkü Sakarya’da sanayi anlamında hiçbir şey yapılmadığının göstergesidir. Bugün Sakarya ihracatta 7’nci sıradayken Toyota Fabrikasını çıkardığınızda Sakarya 40’ıncı sıraya gerilemektedir. Şehrimiz hem turizm hem tarım arazileri hem de sanayi noktasında Türkiye’nin incisi olacak konumdayken maalesef sanayicilerimiz bunu başaramamaktadırlar ve toplumumuz bunu net bir şekilde görmektedir” dedi.
 

BÜYÜKŞEHİRİ İYİ PARTİ AÇIKLAYACAK

İlçelerde açıkladıkları adaylardan vazgeçmeyeceklerini açıklayan ve böyle bir talep olması durumunda tepki göstereceklerini sert bir dille belirten Erdoğan Isır, Büyükşehir Belediyesi adayı konusunda ise açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirterek, “Büyükşehir Adayının açıklanması hakkı İYİ Parti’dedir. Bu açıklamayı onlara bırakmam en doğrusudur. Ali Dünya ismi var, kendisiyle ilgili çalışmalar olduğunu biliyorum, Sakarya için değerli bir isim olan Ali Dünya’nın başarılı olacağını biliyorum fakat görüşülen başka isimlerin olduğunu da biliyorum. İYİ Parti İl Başkanıyla bu konuda görüştük, isimleri bana da iletti. Dediğim gibi bu konuda benim bir açıklama yapmam doğru değil, bu açıklamayı İYİ Parti İl Başkanı yapacaktır” ifadelerini kullandı.

21 OKULU NE OLACAK ?
CHP Milletvekili ve CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un yeniden gündeme getirdiği Sakarya’daki hasarlı durumda bulunan 21 okulla ilgili olarak konuşan Isır, “Bundan 2 yıl önce Grup Başkan Vekilimiz, Sakarya’da 21 okulun olası bir depremde yıkılacağını söylemiştir. Hala bu 21 okul için bir önlem alınmamıştır. Depremin gece olacağını bilmiyoruz, gündüzleri çocuklarımızın bu okullarda eğitim gördüğünü unutuyoruz. Bizler hepimiz Sakarya’da deprem görmüş insanlarız. Valimiz Sakarya’ya atandığında kendisine ziyarette bulunarak ilimizde eğitim ve sağlık alanında sorunların olduğunu ve bunun siyasi bir malzeme yapılmaması gerektiğini belirterek desteğe hazır olduğumuzu ifade ettik ancak Sayın Valimiz bugüne kadar bir iadeyi ziyarette bulunmadı. Sakarya’da sadece Adalet ve Kalkınma Partisi yoktur, birçok siyasi parti vardır ve bu siyasi partiler buradaki değerleri taşımaktadır. Kendileri bizle birlikte tüm siyasi partileri ziyaret ederse bizlerde konuyla ilgili olarak görüşlerimizi bildiririz” ifadelerini kullandı.

“HASTANENİN SADECE MAKETİNİ GÖRDÜK”
Yapımı defalarca duran yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesiyle ilgili olarak konuşan İl Başkanı Isır, “Temeli atıldı, kaba inşaatı yapıldı hatta Eylül ayı içerisinde ince işinin ihalesinin yapılacağı söylenen hastaneden maalesef hala bir haber yok. Sakarya, 10 yıldır maalesef bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini açamadı. Bizler 1 milyon nüfuslu büyük bir şehiriz ancak bizim idarecilerimiz Sakarya’yı hala köy statüsünde yönetmeye çalışıyorlar. Artık Sakarya’nın hem vizyonlu hem de donanımlı idarecilere ihtiyacı vardır. Biz hastanede görevli doktorlara bir şey demiyoruz, her biri ellerinden geleni yapıyor ancak bugün Serdivan’da bulunan Toyota Hastanesine gittiğinizde hastanın refakatçisinin oturabileceği bir sandalye dahi olmadığını görüyoruz. 2018 Genel Seçimler öncesi Sayın Cumhurbaşkanımız Sakarya’ya geldiğinde bizlere bir şehir hastanesi sözü vermişti ancak o gün gördüğümüz maketi haricinde hiçbir adım atılmadı. Bugün o maketi de görememekteyiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER