banner28

İsen'den Ferizli'ye Evet Ziyareti

Ak Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen referandum çalışmaları kapsamında Ferizli’yi ziyaret etti.  Prof. Dr. Mustafa İsen’e, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Serhoş, Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe yönetimi eşlik etti. Esnaf ziyareti ile başlayan program, Sinanoğlu mahallesindeki okuma etkinliğine katılım ve Ferizli Meslek Yüksekokulu ziyaretleriyle devam etti.

İsen'den Ferizli'ye Evet Ziyareti
banner3

Prof. Dr. Mustafa İsen esnafların ve vatandaşların kandilini kutladı ve yeni anayasanın ülkeye neler getireceğini anlattı. 18 maddelik yeni anayasa ile yönetimde istikrar olacağına, milletin iradesinin güçleneceğine vurgu yaptı. Vatandaşların sorularını da yanıtsız bırakmayan İsen ülkemizin hızlı karar alıp hizmetleri hızlı yapabilmesi için 16 Nisan referandumu çok önemli olduğuna değindi. İsen, Geçmişte Parlamenter sistemin ülkeye verdiği zararları ve yaşanılan problemleri anlatarak yeni sistemin Türkiye için daha güçlü ve istikrarlı olacağını anlattı.

Esnaf ziyaretlerinin ardından Prof. Dr. Mustafa İsen, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Başkanı Ramazan Serhoş, Belediye Meclis üyeleri ve ilçe yönetimi Ferizli Sinanoğlu mahallesinde Sakarya  Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünün düzenlediği kitap okuma etkinliğine katıldı. Ferizli ilçe protokolünün ’de katıldığı kitap okuma etkinliğinde Prof. Dr. Mustafa İsen ilçe protokolünün ve Sinanoğlu mahalle halkının kandilini kutladı. Öğrenciler, öğretmenler ve velilerle cadde üzerinde kitap okudular. Burada İsen’e Necip Fazıl’ın “Çilesi” adlı eseri hediye edildi. Çocuklara kitap okumanın faydaları hakkında tavsiyelerde bulundu.

Referandum ziyareti kapsamında Ferizli Meslek Yüksek Okulunu da ziyaret eden İsen burada öğrencilerin taleplerini dinledi. Yeni sistemle birlikte eğitim ve öğretimde çok önemli adımlar atılacağını ifade etti. Yeni sistemi tekstil öğrencilerine örnekleyerek açıklayan İsen, ‘’Türkiye’nin geldiği noktada bu elbise artık bu vücuda dar gelmektedir. Moda tasarımcılar olarak bunu daha iyi anlayabilecek durumdasınız. Yapılan işlem bu vücuda uygun yenir bir model oluşturma sürecidir. Dolayısıyla da Türkiye hedeflerine daha hızlı koşan bir ülke olma konumunda olacaktır,’’ dedi. Son olarak İsen öğrencilerin sorularını yanıtladı.

  

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER