banner28

İŞ DÜNYASI İSTİKRAR İSTİYOR

Sakarya iş dünyası 1 Kasım seçimlerinden önce istikrar ve güçlü hükümet vurgusu yaptı. İşadamları sandıktan istikrar ve tek başına iktidar çıkmasının ülke için önemli olduğuna işaret ederken SATSO, MÜSİAD ve TÜMSİAD ise güçlü hükümetin şart olduğunu vurguladı.

İŞ DÜNYASI İSTİKRAR İSTİYOR
banner3

1 KASIM SEÇİMLERİ

Türkiye tarihi bir seçime adım adım giderken, İş dünyasından “Seçim Çağrısı” geldi. İş dünyası özellikle Sakarya’da devam eden yatırımların tamamlanması ve büyümenin sürmesi için güçlü hükümetin sandıktan çıkmasını isterken, Sakaryalı işadamları da, “Türkiye’nin yoluna emin adımlarla devam etmesi için “istikrar şart” dedi.

GÜÇLÜ HÜKÜMET

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, 1 Kasım sonrasında sandıktan güven ve huzur ortamını oluşturacak güçlü bir hükümetin çıkmasını arzuladıklarını söyledi. Kösemusul, “Sakarya’da son dönemde planladığımız çalışmaların tamamlanması ve Sakarya’nın Türkiye’de ki lokomotif illerden biri olması için yatırımların devam etmesi gerekiyor. Bu da ancak güçlü bir hükümet ile gerçekleşir” diye ifadeler kullandı.

ÖNCE İSTİKRAR

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın halkın iradesine saygı göstereceklerini belirterek “Önce istikrar diyoruz” dedi. Genç, “Milletimiz, 1 Kasım'da olgunlukla ve çoğunlukla oyunu kullanmalı, sandıktan çıkacak iradeye de saygı duymalıdır. Biz ekonomi çevresi olarak halkın iradesini herşeyden üstün tutuyoruz. Tabiki siyasetin, 7 Haziran'dan sonra, uzlaşmaz görüntü veren tavrını doğru bulmuyoruz. Siyaset, ülkeyi yönetme ve çözüm sanatıdır. Siyasette popülist yaklaşımları da doğru bulmuyoruz. 1 Kasım seçimlerinde ister tek parti, isterse koalisyon olsun önce ülkede istikrar diyoruz. Halkımız ne karar verdiyse o olacaktır” ifadelerine yer verdi.

TEK BAŞINA HÜKÜMET

 

Tüm Sanayiciler ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Murat Kesik,  ise koalisyon dönemlerini geçmişte yaşadıklarını, iş dünyasının her zaman istikrarlı ortamdan yana olduğunu kaydetti.  1 Kasım’da tek başına bir hükümetin çıkma ihtimalinin 7 Haziran’dan yüksek olduğunu da belirten Kesin, “Ancak sandıktan koalisyon çıkarsa dünyanın sonu geldi demek değildir. Bizler, Türk milletinin verdiği karara her zaman saygılıyız. Bazen şer gibi görünen de hayır, hayır gibi görünen de şer olabilir” diye konuştu.

BAŞKA SEÇİM OLMASIN

 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Meclis Başkanı Akgün Altuğ ise, 1 Kasım seçimlerinde ne olursa olsun istikrarın sürmesi gerektiğini belirtti. Başkan Altuğ açıklamasında “Elbette herkes gibi bizlerde sandıktan çıkacak olan sonuca razı olacağız. Ama şunu belirtmekte yarar var, artık yeni bir daha seçim olmasın. Türkiye gergin, üretim gergin. Üretimin sıkıntılı olduğu yerde de istikrar olmayacaktır. Hep birlikte bakalım ne sonuç çıkacak göreceğiz” dedi.

KOALİSYONDA ACI TECRÜBE

İşadamı Muzaffer Güneş ise, “Geçtiğimiz seçimlerde sandıktan koalisyon çıktı fakat koalisyon kurulamadı. Sanayinin ve ticaretin güvenli bir ortama ulaşabilmesi için tek başın iktidarın olması gerekiyor. Koalisyon olursa dünyanın sonu olmaz. Ama bu tek başına iktidar gibi olmaz. Malum geçmişte koalisyon tecrübelerimiz oldu. Biz işadamı olarak ne olursa olsun istikrardan yanayız” şeklinde konuştu.

İSTİKRAR SÜRSÜN

İşadamı Orhan Kocabıyık’ta 1 Kasım seçimlerine istkrarın devam etmesi gerektiğini söyledi. Kocabıyık,, “Bizim iş dünyası olarak beklentimiz 1 Kasım seçimlerinde istikrarın devam ederek güçlü şekilde yola devam etmektir. Seçimlerin ülkemiz ve milletimiz adına şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER