İnci Resmen İstifa Etti !

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Milletvekili Aday Adaylığı için Belediye Başkanlığı görevinden resmen istifa etti.

İnci Resmen İstifa Etti !
banner3

Hendek Sosyal Tesislerinde açıklamalarda bulunan İnci, çıktığı yolda hizmetlerine devam etmeyi amaçladığını anlatarak ilk yola çıktığı dönemlerden başlayarak tarihi bir konuşma yaptı.

 

‘Makamın Gururuna Değil, Hizmetin Onuruna Talibim’

Ali İnci, halktan aldığı desteği halkın yararına kullandığını belirterek, “Hendek’te bu güne kadar üst üste hiç kimse başkan seçilememişti. Ben ise 4 kez üst üste seçilerek bir rekora imza attım. Başkanlığım öncesini hatırlayanlar Hendek’in bu günlerine inanamazlardı. Şimdi ise küçücük bir çocuğa bile sorduğunuzda beni tanır ve Ali Başkan derler. Hendekli’nin gönüllerine girdik. Asla siyasi ayrımcılık, particilik yapmadık. ‘Biz makamın gururuna değil; hizmetin onuruna talibiz’ dedik ve öyle olduk.” ifadelerini kullandı.

 

Adaylık Başvurusu Coşkulu Olacak

Halkla her zaman iç içe olduğunu belirten Ali İnci, “Eğer siz halkın içinde olmazsanız, halkın sorununa çare olmazsanız, onlarin üzerinde eliniz olmazsa o halk sizi ilk donemin sonunda bir daha seçmez. Biz böyle olmadık. Tabi bunları tek tek anlatırsak saatler alir. Allah’ın izni ile Adaylık başvurumuzu Sakarya’da büyük bir coşku ile hep birlikte yapacağız."dedi.

 

Başbakan, ‘Kıymetini Bil’

Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek Milletvekili Aday Adayı olmasının Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından gelen teklif neticesinde olduğunu açıklayan İnci, “Bana daha önce de sorulduğunda verdiğim cevapta; Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanımız derse ancak vekilliğe çıkarım demiştim. Allah razı olsun geçen gün Sayın Cumhurbaşkanımızın Özel Kalem Müdürü aradı ve bunu iletti. Çok teşekkür ederim Sayın Cumhurbaşkanımıza. Sonra ise Başbakanımız Kongre için Sakarya’ya geldi ve o da davet etti. Hatta Başbakanımız ‘Ali kıymetini bil; Başka hiçbir Belediye Başkanına bu davet yapılmadı’ dedi. Biz de bu şekilde yola çıktık” şeklinde konuştu.

 

Ali İnci’nin İstifa konuşması ve Milletvekili Aday Adaylığını resmen açıkladığı Hendek Sosyal Tesislerinde AK Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Sofu Hendek Belediyesi Başkan Yardımcıları, İlçe Kaymakamı ve diğer protokolü ve çok sayıda Hendekli halk hazır bulundu.

HABER : M.TALHA İBİL

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER