İnci'den Açıklama : Reis'e Kendimi İfade Etmem Gereken Konular Var!

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, SakaryaTaraf'tan Raif Ugan'a verdiği röportajında 1 Kasım'da ki AK Parti Sakarya Milletvekili listesini değerlendirdi.

İnci'den Açıklama : Reis'e Kendimi İfade Etmem Gereken Konular Var!
banner3

AK Parti'de Milletvekili sıralamaları açıklandığında en çok konuşulan konu Milletvekili Ali İnci’nin yeniden aday gösterişmemesiydi. Bu konuda çok şey konuşuldu.Peki;Milletvekili Ali İnci ne düşünüyordu.Sakarya Taraf’tan Raif Ugan İnci’ye yaşanan son gelişmeleri sordu.İnci;cevapladı.

Raif Ugan: Aslına bakarsanız;biz sizi listede bekliyorduk;ama olmadı.Neden böyle oldu.

Ali İnci: Benim en başından beri kullandığım bir cümle var;büyüklerimiz in takdiri.Şunu üstüne basa basa ifade edeyim ;ben AK Partiliyim;eksiklikler olabilir,hatalar olabilir.Belki bize göre yanlış olan doğrudur.Ancak ben tüm bu yaşanan süreçte sukunetini koruyacak kadar AK Partiliyim. Ayrıca şunu unutma,siyasette millete hizmet etmek için illa da milletvekili olman gerekmiyor.Siyaset uzun solukludur;güneşli günlerde yakındır.

Raif Ugan; Milletvekili adayı Saban Dişli’nin Sakarya Taraf’a yaptığı açıklamada,sizin önemli bir değer olduğunuz,ve seçim sürecinde AK Parti için çalışacağınızı ifade etti.Aday değilsiniz seçim sürecinde ne yapacaksınız ?

Ali İnci: Doğru söylemiş.Bak Raif;benim aday gösterilmememin açıklanması sonrası;ilk işim İlçe başkanını aramak oldu.O na dedim ki;1 Kasım seçimleri çok önemli;7 Haziran seçimlerinde Hendek’te aldığımız oy oranından daha fazla oy alalım.Bu konuda üstüme düşen ne varsa yapmaya hazırım. 

Sakarya içinde öyle;aday olmasam da ben AK Partiliyim milletvekili sayımızı arttırmak ta dahil üstüme düşen ne görev varsa,ben yapacağım.Seçim çalışmalarında da yerimi alacağım elbette.

Raif Ugan : Sizle ilgili yazılan yazıların altına gelen yorumlara bakıyorum;hatırı sayılır bir şekilde;bağımsız aday olsun destekleyelim; şeklinde değerlendirmeler var.Sahi,olabilir mi böyle bir şey?

Ali İnci; Böyle bir şey aklımın ucundan bile geçmez.Asla böyle bir şeyin içinde olmam.Bizler AK Partiliyiz;hiç birimizin ismi AK Partiden önde değil.

 

Raif Ugan; Biraz daha spekülatif sorulardan gideyim.Rahmeti Erbakan Hoca”nın mezarına gittiniz.Bu ziyaretiniz;başka yerlerrde çekildi.Sizin bu ziyaret ile Saadet Partisi’ni işaret ettiğiniz söylendi.Hatta bu  yerel bir gazetede haber bile oldu.

Ali İnci; Bizim köklerimiz Milli görüşten geliyor.Bizim namazımızı kıldığımuz caminin yakının da;Erbakan hocamızın mezarı vardı.Bizler ahde vefalı insanlarız.Gittik fatihamızı okuduk;Erbakan Hocamızı yad ettik.Hepsi bu.

Raif Ugan; Yine yerel basından devam edelim .Pazar günü İstanbul mitinginde Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan Davutoğlu ile bir araya geldiniz.Bu kareler de çok konuşuldu.

Ali İnci; Evet;sayın Cumhurbaşkanımız ve Sn.Başbakanımız ile bir arada olma fırsatı yakaladık.Kendilerinden randevu talebim oldu.Sağolsunlar;kabul ettiler.önümüzdeki günlerde  görüşeceğiz.

Raif Ugan : Bu görüşmenin konusu ne ?

Ali İnci ;  Yanlış anlaşılmasın;alınan kararların geri dönüşü yok. Ancak;bu görüşmede kendimi ifade etmem gereken konular var;onları paylaşacağım.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 04:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER