İnci Başvuruyu Yaptı

Eski Milletvekili Ali İnci, bekleneni yaparak Milletvekili Aday Adayı oldu.

İnci Başvuruyu Yaptı
banner3

AK Parti Sakarya 25. Dönem Milletvekili Ali İnci, yeniden aday adayı oldu. 7 Haziran Genel seçimleri öncesinde Hendek Belediye Başkanlığından istifa ederek Milletvekilliğine aday olmuş ve 5. sıradan milletvekili seçilmişti. Daha sonra yapılan 1 Kasım Genel seçimlerinde aday gösterilmeyen İnci, o süreden bu yana sahadan ayrılmayarak siyasi çalışmalarını sürdürdü. Son olarak geçtiğimiz aylarda 15 Temmuz Milli İrade Derneğinin Kurucu Başkanı olan İnci'nin 24 Haziran Genel Seçimlerinde aday adayı olup olmayacağı merak konusu olmuştu.

Bir süre yakın çevresiyle istişare eden Ali inci, randevusunu alarak bugün AK Parti Sakarya İl Başkanlığına gitti ve Milletvekili Adaylığı için başvurusunu yaptı. Ali İnci'nin adı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimler için büyükşehir belediye başkan aday adaylığına da geçiyordu.

ALİ İNCİ KİMDİR?

Ali İnci, 6 Ekim 1959 tarihinde Sakarya'nın Hendek ilçesinde doğdu. 1980 yılında İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan İnci, aynı yıl Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Spor Akademisi Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimini 1984 yılında tamamlayan İnci, 1984-1989 yılları arasında Mardin, Diyarbakır ve Sakarya'nın Hendek ilçesinde Beden Eğitimi öğretmenliği yaptı. Öğretmenlik yaptığı dönemde Güreş Milli Takım Antrenörlüğü'ne getirilen İnci, 4 yıl bu görevi başarıyla yerine getirdikten sonra siyasi nedenlerden dolayı görevinden istifa etti ve ticarete atıldı.

1989 yılında Hendek'te akaryakıt istasyonu açan İnci, ticarette başarılı oldu ve Pamukova, Kaynaşlı ve Beşköprü'de akaryakıt istasyonlarını hizmete soktu. Ardından Adapazarı'nda beton santrali işine başladı. İnci Şirketler Grubu altında 5 akaryakıt istasyonu, 4 beton santrali, 5 taş kırma ve eleme tesisi, 1 kilitli parke fabrikası ile 600 kişiyi istihdam etti.

Ali İnci, 1991 yılında Refah Partisi Hendek İlçe Başkanı olarak siyasi yaşama atıldı. 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi'nden aday olan İnci, yüzde 28 oy alarak Hendek Belediye Başkanı oldu. İnci, AK Parti'de 25. dönem Sakarya Milletvekili seçildi. 1 Kasım seçimlerinde yeniden aday olamayan İnci, 2018 tarihinde 15 Temmuz Milli İrade Derneğini kurdu ve halen bu derneğin başkanlığını yürütüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER