Genel Merkeze Doğru Söylemedi mi?

AK Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’nun genel merkezin yürüttüğü soruşturma kapsamında eksik ya da yanlış bilgi verdiği konuşuluyor.

Genel Merkeze Doğru Söylemedi mi?
banner3

Geçtiğimiz Ağustos ayında Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce tarafından iki ilçe kadın kolları başkanının Sosyal Gelişim Merkezinde görevlendirilmeleri üzerine AK Parti Kadın Kolları yönetiminde görev alan bazı kadınlarca açıldığı iddia edilen fake twitter hesabından bu atamalara tepki gösterilmiş ve yine yönetimde yer alan iki kadın görevlide bu tepki twitlerini rt ederek paylaşmıştı.

Yaşanan bu skandaldan sonra Genel Merkezce savunması istenen İl Kadın Kolları başkanı Zehra Hatipoğlu’nun verdiği bilgide genel merkezi yanıltıcı  ifadeler olduğu iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre Başkan Ekrem Yüce tarafından yapılan atamalar sonrası fake hesaptan ağır eleştiriler yapılan twitler ve bunları rtleyen kadın yöneticiler hakkında savunması istenen Hatioğlu “Açılan hesabı kimin açtığını bilmediğini, bahse konu twitleri rt edenlerden birinin ise yönetimde olmadığını bildirdi.”

Oysa ki bahse konu twetleri rt eden iki kadın partilininde o dönem yönetim kurulu üyesi olarak görevlerini sürdürdürdükleri ortaya çıktı.

Kadınlardan S.R yürütme kurulu görevini sürdürürken geçtiğimiz günlerde yapılan değişiklikle görevini bıraktı. Ancak yönetimde olmadığı iddia edilen K.A ise twetleri rt ettiği 9 Ağustos 2019 tarihinden yaklaşık 37 gün sonra (15 Eylül) AK Parti Sakarya Kadın Kolları resmî WhatsApp grubundan annesinin sağlık sorunlarını sebep göstererek ayrıldı.

Durum böyleyken Başkan Hatipoğlu’nun genel merkeze Ağustos ayında verdiği bilginin doğruyu yansıtmadığı net olarak görülmekte. 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 21:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osmanlı torunu
Osmanlı torunu - 1 ay Önce

Mahşerde yalan konuşan dedikodu yapanın dili o kadar çok uzuyacakki insanlar dilini çiğneyecek mahşere en son gidenlerden olucak ve hesabı 'ni çok zor verecek. Senin bu dünyanda ahiretinde bol ateşli olucak inşAllah

SIRADAKİ HABER