Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı'ndan Sakarya'ya Ziyaret

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş Sakarya İl Gençlik Kolları’nı ziyaret etti.

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı'ndan Sakarya'ya Ziyaret
banner3

Melih Ecertaş, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve yardımcıları ile İlçe Başkanları ve yardımcıları tarafından karşılandı. İki günlük ziyarette yapılan çalışmalar ve planlanan projeler hakkında bilgi aldı.

İl ve İlçeler Yürütme Kurulları Toplantısı
İl Başkanlığı’ndan gerçekleştirilen Yürütme Kurulları toplantısı AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir’in açılış konuşmasıyla başladı. Yusuf Demir konuşmasında geçmişten günümüze gerçekleştirilen başarılı çalışmalara büyük katkı sağlayan İlçe Gençlik Kolları Başkanlarına ve yönetimlerine teşekkür ederek hiçbir zaman duraksamadan çalışmaların devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

İl Gençlik Kolları Başkanı Demir açılış konuşmasının ardından sözü Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş’a bıraktı. Gençlerin potansiyelinden bahseden Ecertaş, “Bizler bu ülkenin yarınlarını inşa edecek olan gençleriz. Bu manada üzerimize önemli görevler düşüyor. Partimizin ve ülkemizin hedeflerine giden yolda inşallah gereken katkıyı hep birlikte çalışarak sağlayacağız.” dedi.

Toplantı sonunda İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir tarafından Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş’a Srebrenitsa Soykırımı’nın 20. Yılında Bosna-Hersek’te katıldıkları anma etkinlikleri ve Ölüm Yolunda Barış Yürüyüşü sırasında çekilmiş fotoğraflardan oluşan çerçeve hediye edildi.

Öğrenci Yurdu Ziyareti

Yürütme Kurulları toplantısı sonrasında Burak Erkek Öğrenci Yurdu’nu ziyaret eden Melih Ecertaş öğrencilerle teker teker tanıştıktan sonra PlayStation oynayarak samimi bir sohbet ortamının oluşmasını sağladı.

Orhan Camii’nde Sabah Namazı

Ziyaretin ikinci gününde Sakarya İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile sabah namazında Orhan Camii’nda buluşan Melih Ecertaş gençlerden çok çalışmalarını isteyerek: “Sabah namazı bizi gün içinde hep güçlü kılar. Bunu hep birlikte program haline dönüştüreceğiz. Kendi ahlaki değerlerinize bağlı kalın. Ahlakınızı İslam ahlakına göre uyarlayın. Bizlerin hedefleri olmalı. Bizler katma değer üreten gençler olmalıyız.” dedi.

İl Yönetim Kurulu Toplantısı

Sabah namazı sonrasında İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu toplantısına katılan Ecertaş, her bir birimin faaliyetleri hakkında bilgi alarak Gençlik Kolları yöneticilerinden yapılacak her işin; akıllı, mantıklı ve hedefe ulaşacak şekilde planlanmasını tavsiyesinde bulunarak: “Kendimiz çalıp, kendimiz söylememeliyiz. Halkımızın ve gençlerin ilgisini seçecek çalışmalar yapmalıyız, yapacağız. Üniversitelerde görüşmediğimiz bir genç bırakmayalım. Öğrencileri kişi kişi tanımalıyız, iç içe olmalı ve kimseyle problemli olmamalıyız. Bizler her kesime uzanmalı ve bireysel olarak tek tek konuşup kendimizi anlatmalıyız. Toplumsal olaylara tepki vermeliyiz ama etkili olmak için yapmalıyız. Toplumun kılcalına etki eden çalışmalar yapmalıyız. Sosyal medyada gündemi belirlememiz lazım.” dedi.

Sakarya’dan Suriye’ye 100. Yardım Tırı

Sakarya ziyaretinde İl Başkanı Fevzi Kılıç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu makamlarında ziyaret eden Melih Ecertaş, Sakarya İl Gençlik Kolları ve 16 İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen yardım kampanyası sonucu Sakarya’dan Suriye’ye 100. Yardım tırının uğurlanmasına İl Başkanı Fevzi Kılıç ve Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile birlikte eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER