banner28

Eski Chp'li Milletvekilinden Başkan Soğuk'a Anlamlı Ziyaret

CHP Sakarya Eski Milletvekillerinden Turgut Boztepe, CHP Ferizli İlçe Başkanı Rüştü Yüksek’le birlikte Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ’u makamında ziyaret etti. 60 bin dönüm arazi üzerine yapılması düşünülen ve 20 bin dönümlük ilk kısmının ihalesi DSİ tarafından yapılan Aşağı Sakarya Sulama projesi için Başkan Soğuk’a makamında teşekkür ettiler.

Eski Chp'li Milletvekilinden Başkan Soğuk'a Anlamlı Ziyaret
banner3

Milletvekilliği yaptığı dönemlere değinen Boztepe kendisinin döneminde projeyi çok hayal ettiğini belirtti. Geçmişe dönersek 1980’li yıllarda bile Aşağı Sakarya Sulama projesi sürekli gündemdeydi. O zamanlar bu proje yapılabilirdi ama bir türlü yapılamadı. O dönem hayalini kurduğum proje bugün gerçeğe dönüşüyor. Haberini öğrendiğimde çok mutlu oldum. Önemli olan kimin yaptığı değil yıllardır düşünülen bir hayalin gerçeğe dönüşmesidir. Belediye Başkanımız Ahmet Soğuk’u gayretinden, ısrarından dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca projeyi Ferizli’ye kazandıran milletvekillerine, DSİ bölge Müdürlüğü’ne ve tüm bürokratlara da teşekkür ederim, ifadelerine yer verdi.

CHP Eski Milletvekillerinden Turgut Boztepe’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Altının değerini sarraf anlar diyerek; görmüş ve ilçemizin sorunlarını iyi bilen insanlar bu projenin kıymetini herkesten daha iyi biliyorlar dedi. Aşağı Sakarya Sulama projesinin ilçemizde 40 yılı aşkındır hayalinin kurulduğu bir proje olduğunu sayın milletvekilimiz çok iyi ifade etti. Tabi ki bugün bu projemizi fütursuzca eleştirip, basitleştirenlerde olacaktır. Biz makam için burada değiliz. Makamlar gelip geçici. Amacımız ilçemizi sanayileşmenin yanında tarımsal alanda da güçlü bir hale getirmek. Hedeflediğimiz düşündüğümüz bir ilçe var ve bunu inşallah yavaş yavaş tamamlıyoruz diyerek CHP Eski Milletvekili Turgut Boztepe’ye ince davranışından ve ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER