Eski Başkan Yılmazer CHP'li Koludra'ya Dava Açtı

Eski Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, kendisine iftira attığı gerekçesiyle CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şaban Koludra’yı mahkemeye verdi. Konuyla ilgili konuşan Başkan Yılmazer, “verilemeyecek hesabım yok” dedi.

Eski Başkan Yılmazer CHP'li Koludra'ya Dava Açtı
banner3

1 MİLYON TL İDDİASI
Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şaban Koludra’nın Sapanca İlçesi Kırkpınar Mahallesinde yapımı devam eden ve olayların yaşandığı teleferik inşaatıyla ilgili olarak mecliste söylediği, “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Eğer eski Sapanca Belediye Başkanı bu parayı almadıysa kim aldı? Kimseye para verilmediyse bu söylenti nereden çıktı?” cümlesi sonrası harekete geçen eski Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, CHP’li Kaludra hakkında suç duyurusunda bulundu. Yılmazer, Kaludra’ya hem maddi hem de manevi tazminat davası açmak için avukatına da talimat verdi.
 
“VERİLEMEYECEK HESABIM YOK”
Konu ile ilgili yaptığı açıklamada verilemeyecek hesabının olmadığını söyleyen eski Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yımazer , “Bu tür itham ve iftiralarla hiçbir şey olmayacağını, ancak ve ancak bu iftiraları atan kişilerin ahirette hesap vermekte güçlük çekecek. Benim verilemeyecek 1 TL’lik bile bir hesabım yok. Benim olmadığım bir mecliste benim ismimin geçmesi ahlaki kurallara dahi aykırıdır. Şuanda konuyla ilgili suç duyurusunda bulundum, bu iftiraları bana atan Şaban Koludra hakkında başvurumu yaptım. Bu tür mesnetsiz iddialarda bulunan diğer kişilere de maddi ve manevi tazminat davası açacağım” ifadelerini kullandı.
 
“HODRİ MEYDAN!”
5 yıllık görevi boyunca hesabını veremeyeceği hiçbir imzası olmadığını belirten Yılmazer, “Konuşmak isteyen varsa, belgeleri varsa buyursun paylaşsın ancak belgesi olmayan konuşmasın. Belgesi olmayanla mahkemede hesaplaşacağız.  İtibarımı zedeleme noktasında, iftira noktasında herkesle mahkemede hesaplaşacağım. Öyle uzaktan konuşmakla olmaz, bak tekrar söylüyorum; belgesi olan varsa buyursun, hodri meydan. Değil 1 milyon TL, verilecek 1 TL’lik bir hesabım bile yok. Belgeleyen varsa çıksın; ben tazminat ödeyeyim, ben rezil olayım onlara karşı. Sadece teleferik konusu değil, 5 yılda yaptığım tüm çalışmalarda bu geçerli. Yaptığım sözleşmeyle gurur duyuyorum, hem Sapanca’nın hem de Belediyenin menfaatinedir bu sözleşme. 1 kuruş geldiyse belediye kasasına girmiştir, ne bana ne de o dönemde görev yapanlara böyle bir iftirada bulunamazlar” dedi.


Haberlisin.com
Haber : R.KAAN OKTAR

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 11:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asuman kursunlu
Asuman kursunlu - 4 hafta Önce

Sayin yilmazer bana yaptigi haksizliga hesabini versin bir emlak beyan DEFTERINI cikarmadi topraklarim yagmalandi.defalarca gordum kendisine anlattim you you Ben ispatlarim line hizmet etti utanmaz baskan

SIRADAKİ HABER