Ekrem Yüce: Kalkınma Modelini Sakarya'ya Uygulayacağız

MedyaRota’ya özel açıklamalarda bulunan Milletvekili Adayı Ekrem Yüce, “Kalkınma Modelini Sakarya’ya uygulayacağız. Yeni bir bütçe plan oluşturacağız ve buna göre yatırım yapacağız” dedi.

Ekrem Yüce: Kalkınma Modelini Sakarya'ya Uygulayacağız
banner3

AK Parti Sakarya 6. Sıra Milletvekili Adayı Ekrem Yüce, MedyaRota.Com Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’e özel açıklamalarda bulundu. Geçmiş dönemlerde Adapazarı Belediye Başkan Yardımcılığı, Erenler Belediye Başkanlığı, Çaykur Genel Müdürlüğü yapan ve son olarak GAP’ın Karadeniz modeli olan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi(DOKAP) Kurucu Başkanlığı görevinden istifa ederek yeniden siyasete atılan Yüce, AK Parti’nin Sakarya’da milletvekili sayısının artacağına dair iddialı söylemlerde bulundu.

YASAMAYA DESTEK OLMAK İSTİYORUM

Doğu Karadeniz Bölgesinde dokuz ilin bağlı bulunduğu DOKAP’ı bırakarak Sakarya’dan Milletvekili Adayı olmasının şaşkınlığa neden olduğu söylentilerine ilişkin konuşan Ekrem Yüce, “DOKAP bir nevi mini bakanlar kurulu aslında. Orada yaptığım görevler küçümsenemez, çok kutsal, çok değerli bir görevdi. Ancak orada ben uygulayıcı durumdaydım. Ben DOKAP’ta başkanlık görevinde yani uygulayıcı konumundaydım. Kurumun tepe noktasındaki kişiydim. Ama hazır olan yasaları uyguluyordum. Burada ince bir nokta var; uygulamakla uygulatmak farklı bir şey. Ben şimdi uygulayan kısımdan yasama yapma, uygulatma kısmına geçmek için siyasete atılıyorum” dedi.

DOKAP’TA 18 MİLYARLIK YATIRIM

Milletvekili seçildiği takdirde ilk olarak Sakarya için rapor toplayacağını ve daha sonar projeler geliştireceğini belirten Milletvekili Adayı Ekrem Yüce, “20 yıldır üst düzey bir yönetici olarak görev yapıyorum. Ben projeciyim. Kalkınma Bakanlığı’nın bölgesel planlama kısmından geliyorum. Benim 6 yıllık yaptığım görev devlet planlama teşkilatının bölgesel başkanlığı. Devlet planlama teşkilatı bu ülkenin bütün planlamasını yapan kuruluştur. Doğu Karadeniz Bölgesine atandığımda 9 ilin valisinden, belediye başkanından ve rektöründen 2 yıl boyunca veriler topladım. Daha sonra projelerimizi oluşturdum. O dönemde Kalkınma Bakanımız projeleri çok beğendi ve Doğu Karadeniz Bölgesine tam 18 Milyar TL’lik yatırım yaptık. Sakarya için de önce veri toplayacak sonra yatırımlar için çalışmalarımızı yapacağız” şeklinde konuştu.

3 ANA KRİTER

Sakarya’nın marka değerini artırmak üzerine çalışmalarda bulunacağının altını çizen Yüce, “Kalkınma Modelini Sakarya’ya uygulayacağız. Yeni bir bütçe plan oluşturacağız ve buna göre yatırım yapacağız. Özetini söyleyeyim. Bir şehrin marka olabilmesi için 3 ana kriter vardır. Birincisi eğitimiyle. Eğitim her şeyin başıdır. İkincisi sporuyla, kültürüyle anılır. Üçüncüsü bir şehir ürünüyle anılır. Sakarya çok önemli bir yer. Tarımıyla, sanayisiyle, kültürüyle… Ama Sakarya denilince tek akla gelen bir ürün yok. Biz burada Sakarya’yı kalkındırmak için en önemli ürünü, kültürü neyse onu ortaya çıkaracağız. O yüzden ben Sakarya’yı Türkiye ve Dünya markası olacak bir şehir haline getirecek çalışmaları yapmayı hedefliyorum” ifadelerini kullandı.

6 TAMAM, 7 İÇİN ÇALIŞIYORUZ

6. Sıra Adayı olmasıyla ilgili herhangi bir çekincesin olmadığını ifade eden Ekrem Yüce, “Sürecin ilk günlerinde 6. sıra balıksırtıydı. Ancak süreç işledikçe 6 ile ilgili herhangi bir kaygımız kalmadı. Bu konuda tereddütümüz yok. Son sıra için çalkantı var ona uğraşıyoruz. Ben AK Parti’den 7’de 7 olacağını düşünüyorum” dedi.

ULAŞILABİLİR MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ekrem Yüce açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü; Belediye Başkanlığı sürecimde ben vatandaşlarla can oldum. Öyle başkanmış, başkan odasıymış, randevuymuş böyle bir şey olamaz. Bütün vatandaşlarımla hemdem oldum. Çaykur Genel Müdürüyken Sakaryalı vatandaşlarımız sağolsunlar çok ziyaretimize geldi. Hangisi beni görmeden gitmiş? Onu bırakın ben hangi Karadenizli vatandaşımı geri çevirdim? Sokakta sorun bakayım hiç genel müdürünüz ulaşılamaz oldu mu? Çok işim vardı ama o kadar işim varken bile vatandaşların aklında ulaşılamaz olmak gibi bir profil çizmedim. En çok hoşunuza giden insan kimdir? Kendinize benzeyen insandır. Ben o yüzden hep halkımıza hep vatandaşlarımıza benzedim.  Milletvekili seçildiğim takdirde de bu böyle olacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER