'DÜNYA'YA NİZAM VERECEĞİZ'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tüm hızıyla yerel seçim çalışmalarına devam ediyor. MHP Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül; “Milliyetçi hareket olarak hedeflerimiz asla küçük değildir. Anadolu sınırları içinde de değildir. Allahın izniyle Dünya’ ya nizam verecek, Allahın adını yayacak, Türk milleti ve ülkücü harekettir.” Dedi.

'DÜNYA'YA NİZAM VERECEĞİZ'
banner3

MHP Yerel seçimlerde de AK Parti ile ittifak yapma kararı almıştı. Adapazarı’nın ardından bugünde Serdivan İlçe Teşkilatı’nda ittifakın gerekçeleri anlatıldı.

Serdivan İlçe Başkanı Mükremin Turan’ın ev sahipliğinde Kazımpaşa Köşk Restoran ’ da düzenlenen kahvaltıya; MHP Milletvekili M.Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, il ve ilçe yönetimleri, kadın ve gençlik kollarının yanında çok sayıda partili katıldı.

“ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM”
MHP Serdivan İlçe Başkanı Mükremin Turan, yaptığı açılış konuşmasında; “Bizi dimdik ayakta tutan vatan aşkımızdır. Rahmetli başbuğumuzun dediği gibi; ‘Hepiniz birer Türk bayrağısınız, sakın o bayrağı kirletmeyin, yere düşürmeyin’ Günümüzde davamıza olan saldırılar devam ederken, bizlere ağlanmak sızlanmak yakışmaz. Bizler birer Türk milliyetçisiyiz. Biz aldığımız bayrağı son nefesimize kadar, bayrağımıza olan saldırılara karşı, top yekun bir bütün halinde durmak zorundayız. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ bilinci ile inanmış yüreklere girmek zorundayız” dedi.

“İŞGAL TEHDİDİ BİZİ İTTİFAKA İTTİ”
MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ise, MHP’nin AK Parti ile olar ittifakının nedenlerine açıklık getirdi. Akar şunları söyledi; “15 Temmuz’da yaşadığımız işgal tehdidi ile oluşan siyasi durum bizi AK Parti üzerinden Cumhur İttifakına itti. Sayın genel başkanımızın dediği gibi; ‘Mecliste Cumhur ittifakının, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin işlerlik kazanmasına dair önümüzdeki 5 yıllık süreçte, bu ittifakı ayakta tutmak, bu ittifak ile hükümet sisteminin teşkilatlanmasını sağlamak için destek olmaya devam etmemiz gerekiyor’

“MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
Genel başkanımızın ifadeleri ile yaklaşan yerel seçimlerde oluşturulan Cumhur ittifakına helal getirecek, oluşturulmuş olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile tezat oluşturacak bir anlayışa bizim müsaade etmememiz gerekiyor. Yani ahenk içinde birbirini tamamlayan, birbiri ile bağlantılı, bu sistemin işleyişine dair bir anlayışla çalışmalıyız. Bizim birlik ve beraberliğimiz her zamankinden daha fazla olmalı.

“KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ”
Kendi belediye başkanı adaylarımız, kendi belediye meclis üyeleri listemiz ile hayırlısı ile 31 Mart seçimlerine gireceğiz. Sakarya’da hiçbir ittifak olmayacakmış gibi kendi adaylarımız ile seçimlere katılacak, kadrolarımız ile neler yapabileceğimizi halkımıza anlatmalıyız. Liyakat sahibi, imanlı arkadaşlarımız ile yola çıkacağız. Kendi belediyecilik anlayışımızı sergileme fırsatı bulacağız. İnanmış bir kadro ile bunu başaracağız.”

“HER YERDE BİZİM CANIMIZ ACIR”
Serdivan İlçe Teşkilatı’na yönelik son konuşmayı ise MHP Milletvekili M.Levent Bülbül yaptı. Bülbül, konuşmasına MHP’nin tarih boyunca her zaman önsezilerinde geleceği gördüğünü ve ona göre hareket ettiğini belirterek şunları söyledi; “MHP tarih boyunca uyarıp ta, tedbir alın dediği, ancak o tedbirler alınmadığı için ülkemizin yaşardığı sıkıntılara hep şahit olduk. Biz uyarı yükümlülüğünü yerine getirdik deyip kenara çekilen bir parti değiliz. MHP Türk milletinin başında bir sıkıntı var ise bizzat kendi sıkıntısı olarak almış bir partidir. Her yerde bizim canımız acır.  Türkiye’nin içinde bulunduğu bu durumda, durabileceğimiz, başka bir yer ve pozisyon yoktur.

“GEREKTİĞİNDE NEFSİNİ AYAKLAR ALTINA ALIR”
Bu durumu bazen nefislerimiz kabullenmekte zorluk çekebilir. Ama ülkücü her zaman nefsini yenen, ayaklar altına alan, önce ülkem ve milletim diyen, sonra partim ve ben diyen anlayışa sahip teşkilattır. Biz Türkiye’nin 81 milyon insanının sorumluluğunu üzerimize alırız. Hem de hiçbir unvanı olmaksızın, belediye başkanlığı, meclis üyeliği olmaksızın sadece milliyetçi hareketim, sadece ülkücüyüm diyerek alır. O yüzden bu ruh her türlü makamın üstündedir.

“KENETLENEREK YÜRÜMEK ZORUNDAYIZ”
‘Eğer MHP güçlü olursu, ülkücü hareket güçlü olursa, Cumhur ittifakı bu seçimden güçlü bir şekilde çıkarsa 24 Haziran seçimleri sonrasında yaşayacağı sıkıntılara Türk milleti gafil avlanmaz, hazırlıksız yakalanmaz’ dedik ve dediğimiz gibide olmaya başladı. Burada artık ocusu, bucusu demek yok. Türk Milleti’nin milli bir duruşa, sahiplenmeye ihtiyacı var. Birbirimize kenetlenerek yürümek zorundayız.

“DÜNYA’YA NİZAM VERECEĞİZ”
Milliyetçi hareket olarak hedeflerimiz asla küçük değildir. Anadolu sınırları içinde de değildir. Allahın izniyle Dünya’ ya nizam verecek, Allahın adını yayacak, Türk milleti ve ülkücü harekettir.”

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER