Davutoğlu’nun Partisi Tanıtılacak

Eski Başbakan Davutoğlu’nun partisi yarın yapılacak basın toplantısı ile tanıtılacak. 26. Dönem Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün yaptığı açıklamaya göre partinin hukuki sürecinin bugün biteceği öğrenildi.

Davutoğlu’nun Partisi Tanıtılacak
banner3

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisi ile ilgili 26. Dönem Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün açıklamalarda bulundu. Üstün yaptığı açıklamada Cuma günü yapacakları basın toplantısı ile kurulacak olan partinin kurucular kurulunun, ambleminin ve tüzüğünün tanıtımının olacağını söyledi.

26. Dönem Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün yaptığı açıklamada,” Şuanda partimizin kurucu üyelerinin siyasi parti üyelikleri sorgulanıyor. Bir başka konu kurucu üyelerimizin kuruculuklarına engel herhangi bir sabıka kaydı olup olmaması. Bu konuyla İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği ilgileniyor. Biraz kurucu sayımız fazla olduğu için süre uzuyor. Aldığımız bilgilere göre bugün hukuki süreç tamamlanmış olup alındı belgesini alacağız. Bilgi kirliliğini önlemek adına kamuoyunu süreç hakkında bilgilendiriyoruz. Yarın saat 10’da partimizin yaklaşık 150 kişilik kurucular kurulunun, ambleminin ve tüzüğünün tanıtımı olacak “ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER