banner28

Davutoğlu’nun Kuracağı Parti Sakarya’da Vites Artırdı.. İl Binası Tutuldu İddiası!

Davutoğlu’nun kuracağı parti için Sakarya’da hazırlıklar tam gaz sürüyor. İddialara göre yeni partinin Sakarya İl Başkanlığı binası tutuldu ve ilçelerde teşkilatlanma çalışmaları hızlandırıldı.

Davutoğlu’nun Kuracağı Parti Sakarya’da Vites Artırdı.. İl Binası Tutuldu İddiası!
banner3

AK Parti’nin eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti çalışmaları 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminden sonra hız kazandı. Gündemle ilgili daha sık açıklamalarda bulunmaya başlayan Davutoğlu ile ekibinin il ve ilçelerde teşkilatlanma, bina bulma çalışmalarına başladığı konuşuluyor.

Üstün Genel Başkan Yardımcısı mı Oluyor?

Davutoğlu döneminde AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı yapan Ayhan Sefer Üstün, Sakarya’da Ahmet Davutoğlu’na en yakın isim olarak biliniyor. Sosyal medyada yaptığı eleştirel paylaşımlar ile dikkat çeken Üstün, son olarak bugün bir ulusal haber sitesine açıklama yaparak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yönelik eleştiriler yöneltti. Üstün açıklamasında MHP ile yapılan ittifakın da AK Parti’ye zarar verdiğini ifade eden beyanlarda bulundu. Ayhan Sefer Üstün’ün bu açıklamaları Davutoğlu’nun kuracağı partide üst düzey görev alacağı ve Sakarya teşkilatını inşa edeceği şeklinde yorumlanıyor.

Üç İsim Öne Çıkıyor

Kurulacak olan yeni partide Sakarya’da kimlerin başrol oynayacağı da merak ediliyor. Çoğunluğu AK Parti’den kopan isimlerin oluşturacağı tahmin edilirken öne çıkan isimler arasında eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ü yanı sıra 3 isim daha var. Bu isimlerden biri 2011 Genel Seçimlerinde AK Parti’den 7. Sıra Milletvekili olan Ender Serbes. Serbes, daha sonrasında da AK Parti’den birçok kez aday adayı olmuş ancak listede kendine yer bulamamıştı. Bir diğer isim ise Nuray Sağıroğlu. Yeni partiye geçeceği konuşulan Sağıroğlu, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’nun döneminde il yönetim kurulu üyeliği yapmış, 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde ise 6. Sıradan Milletvekili Adayı olmuştu. Sağıroğlu’nun bu seçimlerde listede yer bulmasında da Uncuoğlu’nun önemli desteği olduğu iddia edilmişti. Yeni parti için Sakarya’da öne çıkan diğer isim ise Hüseyin Gürsoy. Gürsoy, Üstün’ün Genel Başkan Yardımcılığı döneminde Fevzi Kılıç Başkanlığındaki il yönetiminde yer almış, Kılıç’ın son seçildiği genel kurulda ise yönetim kurulu listesinde kendine yer bulamamıştı. Ayhan Sefer Üstün’ün yeni partide genel başkan yardımcısı olması kesinleşirse İl Başkanlığı için bu üç isim üzerinde durulacağı bekleniyor.

İl Binası Tamam, İlçelerde Çalışmalar Sürüyor

Ayhan Sefer Üstün, Ender Serbes, Nuray Sağıroğlu ve Hüseyin Gürsoy’un başını çektiği yeni parti ekibinin Sakarya’da ki çalışmalarına hız kazandırdığı da iddialar arasında. Söylentilere göre yeni partinin il başkanlığı binası tutuldu ve hazırlık yapılıyor. İlçelerde de teşkilatlanma için çalışmalarına başlayan yeni partinin, özellikle AK Parti’den kopmuş siyasilere teklif götürdüğü gelen bilgiler arasında. Partinin kurulacağı tarihe kadar Sakarya’daki çalışmalarını tamamlamaya çalışan Üstün ve ekibi, bu tarihte il ve ilçedeki yöneticilerini ilan edecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER