Davutoğlu, " Bizi 13 Yıldır Dünya Alkışlıyor! "

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2015 genel seçimleri için milletvekili adaylarını tanıtarak, 100 maddelik seçim beyannamesini okudu. Başkanlık sistemi, yeni anaysa ve hukun üstünlüğünü vurgulayan Davutoğlu "Vizyon üretemeyen ama birilerinin aklıyla alkışlayan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor, senin alkışına ihtiyaç yok" dedi.

Davutoğlu, " Bizi 13 Yıldır Dünya Alkışlıyor! "
banner3

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla Ankara Arena'da başladı.

Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Alkışlayan, konuşamayan vizyon üretemeyen ama birilerinin aklıyla alkışlayan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bizim bu kapsamlı seçim beyannamemiz ve biraz sonra açıklayacağım ve ilan edeceğim yeni toplumsal sözleşmemiz karşısında sözünüz nedir? Amerika'dan ithal alkış propagandalarıyla kedilerle bu işi çözemezsin. Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor, senin alkışına ihtiyaç yok" dedi.

Davutoğlu, son 13 yıl içinde önlerine çok mayınlar konulduğunu, kapatma davası açıldığını, kaset sabotajları, Gezi ve 17-25 Aralık provokasyonları yapıldığını anımsatarak, "Ama o provokasyonları yapanlar şu anda beddua odalarında baş başalar ama AK Parti kadroları burada" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Bizim Davamız Erdem Davasıdır

- Değerli dava arkadaşlarım son 10 yıl içinde birçok defa milletimiz huzuruna vardık hiçbir baskıya boyun eğmeden karar verdik. 2002'den 2015 genel seçimine kadar bütün seçimlerden zaferle çıktık. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı selamlıyoruz. Dün gece bir telefon görüşmesi yaptık sizlere onun da selamını iletiyorum şimdi yeni bir meydan yeni bir zafere yürüyoruz yeni zaferimiz şimdiden hayırlı ve mübarek olsun. Bu salonda yaptığımız olağanüstü kongrede söyledim bizim davamız bir erdem davasıdır. 

Medineye Doğru Yürüyen İnsanlık Öncüleri

- Karşımda ve zihnimde Medine'ye doğru yürüyen insanlık öncülerini görüyorum karşımda Horasan'dan Anadolu'ya bir vatan kurmak için yürüyenleri görüyorum. Gönül erenlerini alperenleri görüyorum ve burada İstanbul surlarına doğru yürüyen Fatih'in askerlerini görüyorum yine burada vatan tehlikede diyerek Çanakkale'ye yürüyenleri görüyorum. 

Onlar Bu Bayrağın Davasını Yücelttiler

- Yoğun bir tempo ile gece gündüz 6243 aday arasından 550 adayımızı seçmeye çalıştık bu aday adaylarımızın her biri kıymetliydi. O isimlere teşekkür ediyorum. 24 dönemde milletvekilliği yapmış kardeşlerimize sesleniyorum hiçbir kardeşimiz liste dışı değildir onlara gönlümüzün içindedir. Onlar bu bayrağın davasını yücelttiler bu birlik ve beraberlik sadece AK Parti'nin değil Türkiye'nin kaderini de şekillendirecektir. 

Biz Büyük Bir Aİleyiz Demeye Hazır Mısınız?

- Eğer biz bu topraklar için döktüğümüz terin karşılığında canımızı feda etmek gerekirse canımızı feda edeceğiz bu topraklar bizim ebedi toprağımızdır. Milli iradeyi korumaya var mısın? Reklamcısını Amerika'dan getiren talimatını yurt dışından alanlara karşı biz büyük ülkeyiz demeye hazır mısınız?

AK Parti Hareketi Bir Kalkınma Hareketidir!

- Değerli kardeşlerim AK Parti bir tarihi harekettir Türkiye ve dünyada bir adalet hareketidir bunun için adalet ve kalkınma diyoruz. Bir gün AK Parti güneşi doğdu ve yasakların sonu geldi. Gazze bombalar altındayken dünya susarken biz ayaktaydık. Ak Parti kadroları dünyada adaleti tesis etmeye var mısın? Gazze, Suriye dünyanın neresinde olursa olsun mazlum milletlere sahip çıkmaya var mısın? Sağına ve soluna bakmadan adalet için ayağa kalkmaya var mısın? AK Parti hareketi bir kalkınma hareketidir. 

Biz Yüzde 65'e Yürüyoruz

- Hükümet programımızı okuyanlar hayretlerini gizleyemediler üç gün içinde yazılan program 2023'e kadar bir yol çiziyordu. Seçim beyannamemizde her şey var nereye doğru yürüdüğümüzün ana dokusu ana hedefleri var. Odağında insan onuru vardır. Aynı zamanda milletimizin onuru vardır 70 sentlere muhtaç bırakılan milletimizin bir daha başka kapıya gitmemesi için güçlü ve büyük bir Türkiye inşa ediyoruz. Açıkladığımız 25 dönüşüm programları ve diğer stratejik hedefler ile büyük Türkiye'ye yürüyoruz. Biz ortaya vizyon koyarken bakın CHP, HDP, MHP ne yapıyor. Şimdi alkışlayan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum biraz sonra açıklayacağım hedeflere söyleyecekleriniz nelerdir. Bizi 13 yıldır herkes alkışlıyor senin alkışına ihtiyacımız yok. Şimdi o konuşacak sözü olmadığı için alkışlıyor seçim beyannamesi ve toplumsal sözleşmenin arkasında durmaya var mısınız? CHP içindeki seçimi kazanınca çok mutlu oldu ama 7 Haziran milletin seçimi onun babayiğitliği yüzde 35'e kadar ben ise burada yüzde 35'i burada telafuz etmektense bu görevi bırakırdım biz yüzde 65'e yürüyoruz. Bizim amacımız 77 milyonun gönlüne girmek Kılıçdaroğlu'na söylüyorum sen yüzde 35'e erişemezsin. Bizim ulaştığımız hiçbir gerçeğe senin hayallerin dahi erişemez. En önemlisi gönlün küçük almıyor milleti. 

HDP İki Yüzlü Siyaseti Bırak!

- Terörün sözcüsü HDP'ye söylüyorum iki yüzlü siyaseti bırakın ne söyleyecekseniz karşımıza çıkın söyleyin. Biz seçim sandığının garantisiyiz Demirtaş çıksın desin ki hiçbir baskıyı kabul etmiyoruz desin teröristlerin baskısını kabul etmiyoruz desin. Bilsinler biz 6-7 Ekim olaylarından ders aldık bu Demirtaş aynı hainliği yapmıştı. Güvenlik güçlerimiz ne tedbir alınması gerekiyorsa alacak. Her yerde seçim tam bir güvenlik içinde yapılacaktır. 

Bahçeli Vizyonla Ortaya Çık!

- Sayın Bahçeli tepki oyları ile değil vizyonla ortaya çıkın. Bahçeli'nin yapması gereken gerginlik psikolojisi üzerinden oy toplamak değil. 

Türkiye'ye Şantaj Yapılmasına Karşı Çıkıyoruz

- Karşımızda bir şer çetesi oluşuyor biri ABD'den reklamcı getiriyor diğer oraya gidip geldikten sonra yeni anlayış getireceğini söylüyor. Buna Papa'da eklendi. Sayın Papa'ya seslendim şimdi tekrar sesleniyorum İspanya'daki soykırımdan kaçanlar burada huzur buldu.Tarihi tartışmalar üzerinden Türkiye'ye şantaj yapılmasına karşı çıkıyoruz. Bütün bu tarhi tecrübeler doğrultusunda. Siyasi partiler, STK'lara yeni Türkiye sözleşmesini onlara takdim ediyorum 2023 yeni Türkiye sözleşmesi. Bu sözleşmeyi buradan okuyacağım ve Bahçeli, Demirtaş, Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunacağım kendi önerilerinizi ortaya koyun.

 

100 Maddelik Sözleşme Beyannamesinin Tamamı ....

//medyarota.com/100-maddelik-sozlesmenin-tamami/16234/

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER