CUMHUR İTTİFAKI SAKARYA'DA OLACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhur ittifakının yerelde de sürdürülmesi konusunda karar almışlardı. İttifakın hangi illerde nasıl süreceği konusunda çalışmalar sürerken Sakarya’da Cumhur ittifakı olup olmayacağı da merak edilenler arasında.

CUMHUR İTTİFAKI SAKARYA'DA OLACAK MI?
banner3

CUMHUR İTTİFAKI SAKARYA’DA OLACAK MI?

 

A Haber çıkan bir kulis haber sonrası Sakarya’da da ittifakın olacağının yazılması üzerine hareketlenen Sakarya siyaset çevresi bu konuda bir adım atılıp atılmadığını merak ediyor. 

 

Daha önce ‘İttifakın ruhuna uygun adaylar olmalı’ diye bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi il Başkanı Ahmet Ziya Akar konuyla ilgili MedyaRota.Com editörüne yeni bir açıklama yaptı. 

 

ADAY BELİRLEME ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR!

 

İl Başkanı Akar “Hali hazırda genel merkezimizden bize bu yönde bir görüş bildirilmedi. Ancak Sayın Genel başkanımızın 4 aralıkta yaptığı açıklamada ’30 Büyükşehir de ittifak için çalışmalarımız sürüyor.’ İfadesi üzerinden ve ilimizinde bu büyükşehirler arasında olmasından dolayı bu konu gündeme getiriliyor. Ancak Genel merkezimiz bize bu yönde bir talimat vermedi. Hatta böyle bir talimat verilmediği gibi aday belirleme çalışmalarımızın sürdürülmesi istendi. İleriki günlerde nasıl bir yol belirlenir şu an bilmiyorum. Genel merkeziminden bu konuda bir bilgilendirme ve talimat aldığımızda bunu kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi.

 

İTTİFAK RUHUNA UYGUN ADAYLAR!

 

MHP İl başkanı Ahmet Ziya Akar daha önce yaptığı açıklama sorulması üzerine ise “Sakarya’da ittifak olsun olmasın, Partiler arasında oluşan hukuğa binaen bu ruha uygun adayların gösterilmesi gerekir. Biz bu hassasiyetler hareket ediyoruz edeceğiz. Doğal olarak da AK Parti’nin de bunu gözeteceğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER