Çok Adaylı Yarışlar Güzeldir!

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Sakarya'da yayın yapan bir radyo programına katıldı.

Çok Adaylı Yarışlar Güzeldir!
banner3

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent Raif Uğan ile Gündem Özel programına katılıp programa gelen soruları cevaplandırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ayça Taşkent, Radyo 264’de katıldığı programda CHP’yi değerlendirirken atama il başkanı eleştirilerine, “Bizim partimizde de bu göreve atanmak isteyen birçok arkadaşımız oldu. Ben bundan hiç gocunmadım” dedi.


İl Başkanlığına neden aday olduğu sorusunu yanıtlayan Taşkent, “Rövanş kültürünü kaldırmak, geçmişle hesabı kapatmak, önce CHP diyebilmek, kentin sorunlarında çözümleyici gücü olmak, sadece söylemde değil eylemde de birliktelik sağlamak. Tek yapmak istediğim, gerçekten hayata geçirmek istediğim konular bunlar. Çok adaylı yarışlar güzeldir. Her kongre sonunda ayrışmalar değil bütünleştirici olabilmek için, akıl vermek değil emek vermek istediğimden, yarım kalan ve yapmayı hedeflediğimiz projeler için başladığım işi tamamlayabilmek için bu göreve devam etmek istiyorum” dedi.


Atama il başkanı eleştirileri ile ilgili açıklamalarda bulunan Ayça Taşkent, “Atama kelimesi bizim tüzüğümüzde yer alır. Yani tüzüğümüzde var olan bir şeydir. Atanmış bir yönetici olmak, bazı insanlar için sıkıntı yaratabilir. Hangi, insanlar için sıkıntı yaratabilir? Kendine ileriki dönemlerde bir hedef koymuş, eğer atanırsa bu hedefe ulaşamayacağını düşünen insanlar genellikle böyle bir atama başkan görevini kabul etmeyebilirler. Bizim partimizde de bu göreve atanmak isteyen birçok arkadaşımız oldu. Ben bundan hiç gocunmadım. Ben İl Başkanı olmaktan da gurur duyuyorum. Ben kendi siyasi beklentilerimi düşünseydim bu görevi kabul etmezdim. Benim için önemli olan CHP idi” ifadelerine yer verdi.


İl başkanlığının seçim odaklı bir sürece denk geldiğini ve yerele odaklanmak istediğini ifade eden Taşkent, “Yaşanan süreçte seçim odaklı il başkanlığı yapmak zorunda kaldım. Önce 7 Haziran sonra 1 Kasım seçimleri. Daha yerel daha geniş bir çalışma olanım olması gerekiyordu. Benim istediğim yerele odaklanmaktı. Ancak yaşanan süreç beni o noktaya götürmedi. Bundan sonraki süreçte kendi çalışma arkadaşlarımı kendim seçebileceğim bir süre. Yani göreve göre adam seçimi. Eğer başkan seçilirsem bu süreç daha farklı olacak. Medya anlamında da, yönetimimizde medya ilişkilerinden sorumlu bir arkadaşımız olacak. Bu anlamda da çok daha farklı bir uygulama içinde olacağımızı göreceksiniz” diye konuştu.


Taşkent açıklamalarını şu şekilde tamamladı; “Bin yataklı hastane çok önemli. Geçen gün Kocaeli Umuttepe’ye gittim, orada o kadar çok Sakarya’dan gelen hasta var ki. Bin yataklı hastanenin olması, insanlarımızın oraya taşınmasını da engelleyecek. Bizim büyük hastane gurubuna ihtiyacımız var. Ancak orta da trajikomik bir durum var. Yerel yönetimlerin aldıkları oy oranına göre; burada hastane olsun demek olur mu? Oysa; böyle bir hastanenin nerede yapılacağının kriteri o ilçelerin aldıkları oy oranları değildir. Bu kentin sivil toplum kuruluşları vardır, bu kentin, bu hastane buraya yapılırsa daha faydalı olur, daha uygundur diyecek, alanında uzman insanları vardır. Bunlara bakılmadan, AK Partili bazı belediye başkanlarının, bu tür bir yarış içine girmesi ve arkasından da hastanenin 2016 yatırım planında yer almaması; bu konu ya ne kadar ciddi baktıklarının göstergesi. Olmayan bir yatırımın kendi aralarına tartışmasını yapıyorlar.”

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER