CHP'liler Bu Soruya Cevap Arıyor!

CHP’de ilçe kongreleri hafta sonu tamamlanacak. İl başkanlığı için birçok kişinin ismi geçerken asıl savaşın ise kurultay delegeliği için verileceği konuşuluyor.

CHP'liler Bu Soruya Cevap Arıyor!
banner3

BİRÇOK İSİM KONUŞULUYOR

   Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) ilçe kongreleri 6 Aralık Pazar günü yapılacak Adapazarı seçimiyle tamamlanacak. İl kongresi ise 23 Aralık’ta gerçekleştirilecek. İl başkan adaylığı için başta Selçuk Gedikli, Şaban Koludra, Aydoğan Sezer, Yaşar Erdem, Ayça Taşkent ve Kamil Özkan olmak üzere birçok kişinin ismi geçiyor. Özellikle Adapazarı ve Serdivan seçimlerinin ardından oluşacak delege yapısının adaylık düşüncelerinde etkili olacağı konuşuluyor.

ADAPAZARI KONGRESİ

   İl başkan adaylığını belirlemede en etkili ilçe olan Adapazarı’nda şu ana kadar üç isim adaylığını açıkladı. Mevcut il ve ilçe yönetimi ile Milletvekili Engin Özkoç’un İlker Yılmaz’ı destekleyeceği ileri sürülüyor. Başını Selçuk Gedikli, Şaban Koludra, Ümit Usal, Ergün Özkan, Yaşar Erdem, İhsan Mahmutoğulları, Mahmut Ağur, Aydoğan Sezer gibi isimlerin çektiği grubun ise Serhat Erişir’e açık destek verdiği biliniyor. Erişir’i ayrıca Kadın Kolları Başkanı Füsun Çetin ile Gençlik Kolları Başkanı Deniz Akar da destekliyor. Diğer aday DursunYedekçi’nin de Kamil Özkan, Haluk Akbay ve Fatma Kurtuluş’la birlikte hareket ettiği söyleniyor.

ERDEM İSMİ ÖN PLANDA

   Henüz hiçbir ismin resmen il başkan adayı olmadığı CHP’de asıl savaşın kurultay delegeliği için verileceği konuşuluyor. Adapazarı kongresinde Serhat Erişir’e destek veren grubun il başkan adayı olarak Yaşar Erdem’in şansının yüksek olduğu kaydediliyor. İl başkanı Ayça Taşkent’in ise Adapazarı kongresinden çıkan sonuca göre aday olup olmayacağına karar vermesi bekleniyor. Adapazarı’nda İlker Yılmaz’ı desteklediği bilinen Milletvekili Engin Özkoç’un son anda sürpriz bir ismi il başkan adaylığına yönlendirebileceği kaydediliyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER