CHP Kongreye Doğru..

CHP Sakarya İl Başkanlığına geçici olarak atanan Murat Altuntaş, ilçe başkanları ile bir toplantı yaptı. Altuntaş 45 gün içinde kongreye gideceklerini açıkladı.

CHP Kongreye Doğru..
banner3

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu ve yönetiminin Genel Merkez tarafından görevden alınmasının ardından Sakarya İl Örgütüne Murat Altuntaş Başkanlığında 7 kişi atanmıştı. Kayyum heyeti vakit kaybetmeden çalışmalara başladı. Kayyum Heyeti adına CHP İl Başkanlığı görevini sürdüren Altuntaş 45 gün içinde kongrenin yapılacağını resmen açıkladı.

GENEL MERKEZ

384 delegenin oy kullanacağı kongreyle ilgili istişarelerin devam ettiğini söyleyen Altuntaş, "Kongre tarihini Ankara belirleyecektir. En son 2012'de yapılan kongrede, 384 delegemiz oy kullanmıştı. Yine aynı arkadaşlarımız il başkanı ve yönetimini belirleyecektir. Amacımız, teşkilatlardaki küskünlükleri gidermek, ayrılanları tekrar partimize kazandırmak, birlik ve beraberliği sağlamaktır” dedi.

KAYYUM HEYETİ

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Oğuz Can Curoğlu ve yönetiminin görevden alınmasının ardından atanan kayyum heyeti soruları da beraberinde getirmişti. 45 günde bir görev süresinin tüzük gereği yenilenmesi gereken kayyum ile seçime gidileceği iddiaları, Altuntaş’ın kongreye gidilecek açıklaması ile de son bulmuş oldu. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER