banner28

CHP'DEN 'ÜÇ MAYMUN' PROTESTOSU

CHP’liler, halk “görmeden, duymadan, fikrini söylemeden” gerçekleştirilen Anayasa değişikliği sürecini protesto için “3 maymunu” oynadı.

CHP'DEN 'ÜÇ MAYMUN' PROTESTOSU
banner3

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı'nın dünkü kongresinde yapılan protestoya, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,  CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı.

CHP’lilerin gözlerini, kulaklarını ve ağızlarını kapatarak gerçekleştirdikleri eyleme ilişkin Sakarya Milletvekili Özkoç, şu bilgileri verdi:

 “Ülkeyi rejim değişikliğine götürmeyi hedefleyen Anayasa değişikliği, komisyon sürecinde olduğu gibi Genel Kurul’da da dört duvar arasında, halktan gizli yasalaştırılıyor. Yayın yasakları ve sansürlerle, yaptıkları hukuksuzlukları, zorbalıkları, tahakkümü, en acısı teklifin içeriğini halktan gizlemeye çalışıyorlar. Halkın, ‘görmesine, duymasına, fikrini söylemesine’ engel olan iktidarı protesto ediyoruz.

 

“HALKIN YÜZDE 85’İ TEKLİFİN İÇERİĞİNİ BİLMİYOR”

 

 Kamuoyu araştırmaları, insanlarımızın yüzde 85’inin anayasa teklifinin ne olduğunu bile bilmediğini gösteriyor. Biz her platformda anlatmaya çalışıyoruz; Getirmeye çalıştıkları rejimde başbakan olmayacak, Meclis’in yetkisi kalmayacak, bir adamın sözü yasa hükmünde olacak, yargıyı o belirleyecek, yürütme tek elinde bulunacak  ve vatandaşın hakkı, hukuku kalmayacak. Sözümüz duyulmasın diye yazılı, görsel tüm kanalları kapatıyorlar. OHAL bahanesiyle insanlarımızın tepkisini göstermesini engelliyorlar. Zannediyorlar ki ‘biz zorbalıkla bu işin üstesinden geliriz’. Gelemezler, gelemeyecekler; hiçbirimiz bu zorbalığa pabuç bırakmayacağız, Cumhuriyetimizi kanımız pahasına koruyacağız.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER