CHP 92. Yılı Kutladı

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve partililer, CHP'nin 92. kuruluş yıldönümü dolayısıyla kent meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

CHP 92. Yılı Kutladı
banner3

Taşkent burada yaptığı konuşmaya, son günlerde yaşanan terör olaylarında yaşamını yitiren şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır dileyerek başladı.
 "Çok zor günlerden geçiyoruz. Çok üzgün ve çok öfkeliyiz. Terörü lanetliyoruz." diyen Taşkent, 7 Haziran'dan sonra yaratılan kaos ve terör ortamında, 70 sivilin öldürüldüğünü, dünkü saldırılarla birlikte 95 asker ve polisin şehit edildiğini söyledi. Taşkent, "Bu sayılar, hesaplar insana zul, ayıp geliyor. Bu canlar, bizim canlarımız, bizim çocuklarımız, kardeşlerimiz. Nereye savrulacağını kestiremediğimiz bu kötü gidişe, bir an önce dur demeliyiz" dedi.
 
TAŞKENT'İN 92. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
 
Ülkede vakit kaybetmeden barışın sağlanması gerektiğini vurgulayan Taşkent, partisinin 92. kuruluş yıldönümüne ilişkin şu mesajı dile getirdi:
 

"Bugün 92. yaşını dolduran CHP, bir ulu çınar olarak büyümeye, güçlü köklerinden yeni filizler vermeye devam etmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu partisi CHP, tarihi boyunca zor günlerin partisi olmuş, en zor zamanlarda sorumluluk üstlenmiş ve ülkeyi aydınlığa çıkarmayı başarmıştır.
Bugün çare yine "önce Türkiye" diyen Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Üzerimize düşen tarihi sorumluluğun bilincindeyiz.
Partimiz, milli mücadelenin içinden doğmuştur. Biz, sarayları, saltanatı yıkıp demokrasiyi kuranların, ülkeyi yoktan var edenlerin takipçileriyiz. Hiçbir zorluk bizi yıldırmadı, yıldıramaz.
 9 Eylül ruhunu yaratan ve bugüne taşıyan başta önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, bütün eski genel başkanlarımızı ve mücadelemizi var eden tüm yurtseverleri saygıyla anıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER