banner28

BÜLBÜL SERT KONUŞTU 'YALAN SÖYLÜYOR'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, gerçekleştirdiği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda Anayasa değişikliği ile ilgili olarak konuşan Bülbül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalan söylediğini belirterek, “Millete kötülük yapıyor” dedi.

BÜLBÜL SERT KONUŞTU 'YALAN SÖYLÜYOR'
banner3

“SÜRECİ DEVAM ETTİRİYORUZ”

MHP’nin Anayasa değişikliğine verdiği destek sürecini devam ettirdiğini ifade eden Bülbül, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak toplumumuza milletimize fayda getireceği ve bu güne kadar sistemsel olarak ortaya çıkmış problemleri gidereceği düşüncesiyle destek olan bir anlayışla Anayasa Değişikliğine verdiğimiz destek sürecini devam ettiriyoruz. Bundan sonrada 16 Nisan tarihine kadarda MHP olarak  toplumumuza Türkiye’nin içerisinde bulunduğu hali bu değişimim ve bu sistemsel netleşme ihtiyacının neden kaynaklandığını ve bu anayasa paketinin içerisinde neler olduğunu anlatmaya var gücümüzle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“VATANDAŞLARA ANLATIYORUZ”

Anayasa Değişikliği ile ilgili değişecek maddeleri MHP’nin her toplantısında vatandaşlara anlattığını ifade eden Bülbül, “Anayasa paketi içeriği anlatıldığı zaman bununla mevcut  düzen arasında karşılaştırma yapıldığı zaman bunu dinleyenler, bu meseleyi anlamak isteyenler açısından çok büyük faydalarının ortaya çıktığı ve insanların kanaatlerinde bu anayasa paketinin geçmesi yönünde yani evet yönünde çok değişiklikler olduğunu gözlemliyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalarda partimiz Genel Başkanımızın göstermiş olduğu faaliyetlerde Türkiye çapında her ilde bilgilendirme toplantıları yapılmak suretiyle anayasa paketinde gelecek olan değişikliklerin neler olduğu vatandaşlarımızla paylaşılmakta ve büyük bir katılımda bu toplantılar gerçekleştirilmektedir” şeklinde konuştu.

 

“TÜRK MİLLETİ İÇİN ŞANSSIZLIK”

CHP’nin söylemlerinin ve Anayasa değişikliğine hayır oyu kazanmak için izlediği yolun hatalı olduğunu belirten Bülbül, “Bu sürece başlarken dedikti biz evet diyen bir siyasi partiyiz bizim dışımızda evet diye siyasi parti olarak Adalet ve Kalkınma Partisi var bunun yanında karşımızda hayır diyen CHP ve HDP var. Burada bir metni ortaya koyan taraf olarak propaganda süreçlerinde belki biraz popülizme belki biraz farklı dinamiklere işaret edilerek toplumun desteğini almak yolunda farklı metotlarda denilebilir diye düşünürken itiraz eden taraf olarak CHP ile referans dayanaklı bir itiraz süreci geçiririz diye ummuştum  ve kora kor, anayasa metninin Türkiye’ye getirecekleri ve bu metinde  neler olacağını tartışırız diye düşünüyorduk ancak ne yazık ki böyle olmadı. CHP hatta ve hatta Türkiye Barolar Birliği Başkanı çıktıkları yerde ‘Türkiye eyaletlere bölünecek, Türkiye’ye tek adamlık gelecek’ şeklinde beylik sözler etrafında anayasa metninin ne getirdiği ne götürdüğünü tartışmadan slogan ifadelerle ve çok acı bir şekilde yalanlar üzerine propaganda süreci yürütülüyor. Bunu Türkiye açısından ve Türk Milleti açısında bir şansızlık olarak görüyorum” dedi.

 

“YALAN SÖYLÜYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalan söylediğini ifade eden Bülbül, “Basın toplantısı öncesinde Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına şahit olduk ve orada o kadar vahim ifadeleri var ki duyduğumuzda şok oluyoruz. ‘18 yaşında milletvekili seçilirse o tamamen askerlikten muaf olacak’ diyor, ‘milletin evlatları şehit olurken bu seçildiği için askerlik yapmaması uygun mudur’ diyor. Açıyoruz bakıyoruz Anayasa Paketine öyle bir hüküm yok. Toplumun önünde 2 yıl vekillik yapan askerlikten muaf olacak demek millete kötülük yapmak değil mi? Yalan söylüyor. ‘2 sene sonra onun milletvekili emeklisi olmasına nasıl rıza gösterirsiniz?’ diyor. Ya yapmayın toplumu böyle manipüle etmeyin! Yalanlar üzerine bu propaganda sürecini yürütmeyin” şeklinde konuştu.

 

“TEMİNAT ALTINA ALINMIŞTIR”

Cumhurbaşkanı’nın hesap verebilir olmasının yeni anayasada teminat altına alındığını belirten Bülbül, “Çıkıyorlar diyorlar ki; ‘tek başlılık gelecek. Tek adamlık iktidarı olacak’. İnsanları yanıltmayalım, sınırsız yetki şuan var. Niye sınırsız? Çünkü sorumluluk yok, çünkü diktatörlüğe el verişli bir ortam var. Cumhurbaşkanı sorumsuzken sorumlu hale geliyor bu anayasa paketi sayesinde. Sınırsız yetki şuan var ve hiçbir sorumluluğu yok. Anayasa paketi geçerse biz bu anayasa paketine milletçe evet dersek Cumhurbaşkanı hesap verebilir, her türlü işlem ve eylemden dolayı hesap verebilir hale gelecektir. Bu anayasa ile teminat altına alınmıştır” ifadelerini kullandı.

“İTTİFAK YAPMADIK”

MHP’nin muhalefet görevini yerine getirmeye devam ettiğini açıklayan Bülbül, “MHP, AKP ile bir siyasi ittifak yapmamıştır, muhalefet görevini yerine getirmeye devam etmektedir. Barzani’nin paçavrası direğe asıldığında CHP’li Selin Sayek Böke, ‘Bahçeli açıklama yapabilecek mi?’ diye sormuştu. Ne oldu? Bahçeli gerekli cevabı verdi. Peki o soru gerçekten o hareket zorlarına gittiği için mi sordular? Yoksa sırf bunu söylemek için mi sordular? Eğer öyle zorlarına gittiyse neden açıklama yapmadılar? Önce bunu sorgulamak gerekir” dedi.

 

“REFERANS NOKTASI”

MHP’nin tüm Türk geçmişini kabullendiğini ve referans noktası olarak bunun çok önemli olduğunun altını çizen Bülbül, “Biz Cumhuriyetin omurgasını, Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, muhafaza ve onun bu yüzyılda korunan bu yapının gelecek yüz yılda hatta bin yılda devam etmesini, milli üniter yapının devam etmesini kendimize ülkü olarak edinmişsek bunu ifade ediyorsak her halde biz bu memleketin gerçekten milli bir anlayışla devam etmesi için her türlü bedeli her türlü tavrı gösteririz ve bedeli öderiz. Bizim anlayışımızda dolayısıyla biz kendi siyasi anlayışımız içerisinde bir takım şeyleri ifade ederiz gerekçelerimizi düşüncelerimizi öyle söyleriz. Biz Türkiye’de cumhuriyete de sahip çıkarken Osmanlı’ya da, Selçuklu’ya da Türk tarihinin tamamına da hiçbir hasma ne tutum gözetmeksizin kendi geçmişimiz olarak kabul edip sahip çıkarız. Gururlanılması gereken yerde gururlanırız, ibret alınması gereken yerlerden ise ibret alırız ve geleceğe güvenle bakarız. Bizim için bu, en önemli referans noktasıdır. Atatürk’e de söz söyletmeyiz ama Sultan Vahdettin’i de geçmişimiz kabul ederiz. Osmanlı’ya, Hanedanımıza ve devletimize de o anlamda söz söyletmeyiz buna da müsaade etmeyiz. MHP’nin farkı budur” dedi.

 

DAVET ETTİ

Konuşmasının sonunca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Sakarya’da gerçekleştireceği programa tüm Sakaryalıları davet eden Bülbül, “1 Nisan’da Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Sakarya’ya gelecek. Partililerimizin yanı sıra Sakarya’da farklı siyasi görüşe sahip tüm vatandaşlarımızı gerçekleştireceğimiz programa davet ediyorum. Referandum’da evet ya da hayır oyu veriyor diyerek ayırmadan herkesi, her vatandaşımızı gerçekleştireceğimiz toplantıya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER