Bülbül'den Ağır Sözler: Vicdanından Şüphe Ederim!

MHP İl Başkanı Av. Levent Bülbül, parti içi muhalefet tarafından organize edilen toplantıyı eleştirerek, “Daha iyisini bulacaksanız çıkın söyleyin ama Devlet Bahçeli gitsin de ne olursa olsun diyenin vicdanından şüphe ederim” dedi.

Bülbül'den Ağır Sözler: Vicdanından Şüphe Ederim!
banner3

MHP İl Başkanı Av. Levent Bülbül, parti içi muhalefet tarafından organize edilen toplantıyı eleştirerek, “Hangi genel başkan adayıyla Ankara’daki ofisinde görüştüklerini açıklasınlar” dedi.

1 KASIM SEÇİMLERİ

   Üst kurul delegelerinin ve ilçe başkanlarının tamamının katıldığı toplantıda konuşan Başkan Levent Bülbül, “Ben Milliyetçi Hareket Partisi’nin kendi meselesini, kendi mahremiyet çerçevesinde çözmesi gerektiğine inanan biriyim ama bunun olmayacağını gördük ve bugün yetkimiz çerçevesinde birtakım hususlara, MHP’ye gönül verenlerin dikkatini çekmek istiyorum. 1 Kasım, Milliyetçi Hareket Partilileri üzen bir seçim oldu ama hemen 2 Kasım, 3 Kasım’a bir şey değişecekmiş gibi bir hava oluştu, bu iş köpürtülmeye başlandı. Biz özellikle liderlik tartışmasının daha uygun koşullarda yapılmasının uygun olacağını düşünüyorduk” dedi.

TOPLANAN İMZALAR

   Geçtiğimiz günlerde MHP’nin muhalif kanadının Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantıya değinen Başkan Levent Bülbül,“MHP dün kurulmuş bir parti değildir, MHP davası ve hedefleri olan bir partidir, hedefte sadece iktidar olmak değildir. MHP hala faaliyette olan bir partidir, genel başkanı olan, il ve ilçe teşkilatları olan, gönüllü kuruluşları olan bir yapıdır. Bu süreçte MHP’de neler yaşanacaksa yaşanacak, hepimiz göreceğiz. İmza topladıklarını ifade ediyorlar, gerçeğin ne olduğunu da göreceğiz, topladıysanız niye teslim etmiyorsunuz? İmzaları teslim edin imza incelemesi başlasın, bu da bir soru işaretidir” ifadelerini kullandı.

PARTİ ÇATISI ALTINDA

   Parti içi muhalefet tarafından yapılan toplantıdan, yöneticilerin uzak durması konusunda uyardıklarını belirten Başkan Levent Bülbül, “Ama kimseye de katılmayın diye baskı yapmadık. Biz üst kurul delegelerimizle sürekli toplanıyoruz, Sakarya bir kutuplaşmanın içerisinde olmasın istiyoruz, bu yüzden Türkiye çapında düzenlenen toplantılarda olduğu gibi üst kurul delegelerimizle bugüne kadar açıklama yapmak yerine bekleyelim dedik. Elbette kendi düşüncelerimiz var, toplantı günü bize arkadaşlarımız ‘Katılalım mı?’ diyenlere siz bilirsiniz dedik, o zevat 350 kişilik bir grupla orada yer aldı, bu toplantı teşkilat çatısı altında olmalıydı” diye konuştu.

TOPLANTIYA TEPKİ

   “Bizden keşke istişare toplantısı talep etselerdi” diyen Başkan Levent Bülbül, “Biz bunu reddetseydik, en azından bir meşruiyet kırıntısı olurdu. O toplantıda, MHP görselleriyle,MHP Sakarya olarak orada tüzel kişiliği temsil ediyormuş gibi bir hava yaratılması, belki de o toplantının en vahim noktasıydı” dedi. Bülbül sözlerine şöyle devam etti, “Daha iyisini bulacaksanız çıkın söyleyin ama Devlet Bahçeli gitsin de ne olursa olsun diyenin vicdanından şüphe ederim.”

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER