'BİZİM ÖNÜMÜZDE KİMSE DURAMAZ'

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Şaban Dişli, referandum sürecine ilişkin açıklamalar yaparken "Yüzde 60’ın üzerinde bu işi başarırsak bizim önümüzde kimse duramaz" dedi

'BİZİM ÖNÜMÜZDE KİMSE DURAMAZ'
banner3

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, "16 Nisan’da sandığa gidip güçlü bir şekilde 'evet' diyeceğiz ve inşallah yüzde 60’ın üzerinde bu işi başarırsak bizim önümüzde kimse duramaz." dedi.

AK Parti Artvin İl Başkanlığınca, Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen il danışma meclisi toplantısına katılan Dişli, 2008 global kriziyle başlayan dünya ekonomisindeki daralmanın halen devam ettiğini, Yunanistan’ın iflasını finanse eden Alman ve Fransız bankalarının iflasın eşeğine geldiğini bildirdi.

Dünyada bunlar yaşanırken Türkiye'de ise acayip şeylerin olduğuna değinen Dişli, şöyle devam etti:

"2013 yılında ki gezi olaylarına kadar Türkiye’de faizler 4,65’e düşmüştü. Hazinenin borçlanma faizi 4,65’e düşmüştü. Merkez Bankası gezi olaylarını bahane etti ki bunda da haklıydı çünkü Türkiye’nin her köşesinde bir hareket başlattılar. Faizler yüzde 12’ye çıktı. Halkın iradesine halk sahip çıktı geri adım attılar. Yetmedi 17-25 Aralık yargı darbesi ile karşı karşıya kaldık. Bu süreçte devlette iş yapan tüm müteahhitlere tutuklama, mal varlıklarına el konma kararı verildi. Birçoğu yurt dışına kaçtı. Buda yetmedi çukur siyasetini başlattılar. Kobani olayları, Şanlıurfa’da iki polisimizin uykularında şehit edilmeleri ve milli birlik beraberlik projesinin sona ermesi. Bu çukur siyasetin polis özel hareket ve jandarma özel harekat birlikte yürüttüğü operasyonlarla bu sıkıntıyı da bertaraf etti ama öldürülen terörist panzerin arkasına bağlandı sokak sokak dolaştırıldı ve resimleri tüm dünyaya servis edildi. 15 Temmuz’un ayak sesleri ayak izleri çukur siyasetinin başlangıcında ortaya çıkmıştır. Bu yapılanlarla teröre karşı orantısız güç kullanıyorsunuz algısı oluşturmaya çalıştılar."

Türkiye düşmanlarının 15 Temmuz’da son noktayı koymak istediğine işaret eden Dişli, "Çünkü baktılar ki vesayet sistemleri ile Recep Tayip Erdoğan’ı milli iradenin temsilcisini diz çöktüremiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devletini diz çöktüremiyorlar. İşte 15 Temmuz geldi. Halkın vergisiyle alınan silahları, tankları, uçakları halka yönetme cesaretini gösterenler şimdi bunun hesabını veriyorlar. O gece insanımızın kalbinden ve beyninden korku silinmiştir." ifadesini kullandı.

Dişli, bölgenin ve Türkiye’nin selameti için büyük ülke olunması gerektiğine dikkati çekerek, "Güçlü bir nüfus, güçlü ekonomi, güçlü ordu, güçlü lider. Çok dinamik bir nüfusumuz var. Bugün Çin’den sonra dünya inşaat sektöründe ikinci büyük ülkeyiz. En teknik yapıları anahtar teslimi yapıp bitiren bir inşaat sektörümüz var. Rusya’da Soçi Olimpiyatları'nda 25 Milyar dolarlık ihale yaptılar. Türk müteahhitleri Katar’da 2020’de düzenlenecek Dünya Futbol Şampiyonası için yapılan inşaatlardan yine 25 Milyar dolarlık müteahhitlik hizmeti alıyorlar. Ekonomi demek psikoloji demektir. Eğer siz psikolojiyi yönetirseniz, ekonomiyi rahat yönetirsiniz." diye konuştu.

Türkiye'nin, Avrupa Birliği ortalamasına yetişebilmesi için en yaz yüzde 5 büyümesi gerektiğini vurgulayan Dişli, şunları kaydetti:

"Yüzde 5 büyümek için de insanımıza hedef koymamız lazım. Bu faizlerle yüzde 5 büyüyemeyiz diyoruz. Bütün dünyada faizler negatife yakınken bu ülkede yüzde 16-17-20 ile kredi alıp nasıl geriye ödeyeceksiniz. Global rekabet halen devam ediyor. Kaldı ki bu saydığım süreçlerden dolayı bazı sektörlerde çok büyük sıkıntı var. Sadece geçen yıl turizmde gelen insan sayısında yüzde 40, turizm gelirlerimizde yüzde 27 azalma var. İnşallah turizm gerek hükümetimizin desteği ile gerek uluslar arası yaptığımız anlaşma ile yeniden canlanmaya başlayacak. İnsanlar böyle bir ortamda hem tüketimlerini hem de yatırımlarını ertelemek zorunda kaldılar. Siyasi takvim netleşmeye başladı. 16 Nisan’da sandığa gidip güçlü bir şekilde 'evet' diyeceğiz ve inşallah yüzde 60’ın üzerinde bu işi başarırsak bizim önümüzde kimse duramaz.”

Toplantıya, Dişli'nin yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ile AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ve partililer katıldı.

Kuzu, toplatının basına kapalı olan bölümünde referandum ve yeni anayasa maddeleri hakkında sunum yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER