'Başkanlık Sistemi ve Anayasa'

Hendek Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında 17 Şubat Çarşamba Günü konferans düzenlenecek. “Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa” isimli konferansa konuşmacı olarak AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk katılacak. Saat 19.30’da başlayacak olan konferans, Rasimpaşa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

'Başkanlık Sistemi ve Anayasa'
banner3

Metin KÜLÜNK kimdir?

Metin Külünk, 16 Kasım 1960'ta Rize'de doğdu. İnşaat Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

1984'te özel bir firmada iş hayatına atıldı ve çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerini üstlendi. 1975-1976 yılları arasında Milli Türk Talebe Birliği Orta Öğrenim Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2004 yılından bu yana kuruculuğunu yaptığı "Küreselden Yerel'e Türkiye'yi Konuşuyoruz Platformu"nun Başkanlığını yürüttü.

Metin Külünk’ün, Uluslararası Ticarette Tarife Dışı Engeller, Barışı Arayan Dünya, Küreselleşen Dünya’da Türkiye, Rengarenk Şehir İSTANBUL ve Anadolu Düşüncesi Temelinde Büyük Türkiye İdeali isimli beş kitabı bulunmaktadır.

2011 yılında İstanbul 1. Bölgeden AK Parti Milletvekili olarak seçilmiştir.

TBMM Sanayi Ticaret Enerji Tabi Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı

Türkiye Tunus Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Koordinatörü

 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER