Başkan Akar Yaşananları Değerlendirdi, "Henüz Kongre Kararı Almadık"

Yaklaşan kongre süreci öncesi ilçelerde teşkilat dışında gerçekleştirilen toplantılar, tabandan gelen tepki ile sonlandırılmıştı. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, yaşanan olaylarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Başkan Akar Yaşananları Değerlendirdi, "Henüz Kongre Kararı Almadık"
banner3

“HENÜZ KONGRE YOK”
Siyasi partilerde başlayan kongre rüzgarı Milliyetçi Hareket Partisi’ni de içine aldı. İlçelerde teşkilat dışında yapılan toplantılarda Grup Başkan Vekili ve Millletvekili Levent Bülbül ile İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve yönetime yapılan eleştirilere tepki gelince toplantılar sona erdi. Yaşananlarla ilgili olarak haberlisin.com’a açıklama yapan MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “Bir süredir gerek sosyal medya gerekse haber siteleri vasıtasıyla MHP’de bir kongre havası estiğine dair haberler ileri çıkmakta. Her siyasi partide olduğu gibi kongre dönemlerinin yaklaşmasında bu tarz haberlerin çıkması doğal, siyasi bir gelecek düşünenlerin gönül verdikleri siyasi partide yer almak için çalışma yapması demokratik olarak hoş karşılanacak bir durumdur ancak MHP için farklı olan bir durum var. Diğer partilerde kongre sürecinin başladığını görsekte MHP’de MYK tarafından verilmiş bir kongre kararı henüz alınmış değil. Bu karar alındıktan sonra bizde bunu basın mensupları tarafından duyuracağız” dedi.
 
“MANİPÜLE EDİYORLAR”
Kongre hazırlıkları başlamadan önce kongre havasına girerek delegeleri etkileme çalışmalarının doğru olmadığını belirten Başkan Akar, “Bu aşamada çıkartılan bu söylentilerin biraz maksatlı olduğunu düşünüyorum. Henüz bir seçim hazırlığı yokken varmış gibi göstererek insanları galeyana getirerek olmayan bir şeyin peşinden sürüklemeye çalışmak insanların iradelerini manipüle etme çabasından başka bir şey değildir. Bu doğru bir davranış değildir. Kongre sürecinin başlamasının ardından medeni cesareti olan, kendisinde liyakat ve ferasetin olduğuna inanan her Milliyetçi Ülkücü Hareket mensubu kardeşimiz; gerek ilçe gerekse il için aday olabilir. Bu yarışı engelleyecek bir durum yok, il ya da ilçe teşkilatlarının bunu engelleyecek bir durumda bulunmayacağını ben taahhüt ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
KARALAMA KAMPANYASI VURGUSU!
Teşkilat dışında gerçekleştirilmek istenen toplantıların karalama kampanyasına dönüştüğünü ve bunun MHP’ye zarar vermesine izin vermeyeceklerini belirten Başkan Ahmet Ziya Akar, “Aldığımız bazı duyumlara göre, bizim dışımızda oluşturulmaya çalışılan bir grubun önümüzdeki kongre sürecinde yapılacak yarışı siyasi fikirlerin yarışı dışında tutma çabasında olduğunu öğrendik. Bu noktada şunu yeniden ifade etmek isterim; her Milliyetçi Ülkücü Hareket mensubu kardeşimiz istediği noktadan aday olabilir ancak bu adaylığın bir Ülkücüye bir Milliyetçi Hareket Partisi mensubuna yakışır şekilde olması gerekir. Tamamen yalana, iftiraya dayalı söylemlerle yola çıkılması halinde bunların karşılığı olmayacaktır. Bazı isimlerin Grup Başkan Vekili ve Milletvekilimiz Levent Bülbül üzerinden ya da şahsım üzerinden karalama kampanyası başlatarak bazı yalanlar ortaya attığını görmekteyiz. Bu iftiraları sıraladıktan sonra kendi fikirlerinin daha iyi olduğunu belirtmek yerine bizim üzerimizden siyasi bir çıkar temin etme derdine düşmüşler. Bu çok yanlış. Şunu net bir şekilde görmek lazım; bu şekildeki davranışlar öncelikle Milliyetçi Hareket Partisine zarar verir. Partimizin kurumsal kimliğine gelecek bir zarara kimse müsaade etmez. Bazı ilçelerde İlçe Teşkilatlarından habersiz şekilde yapılmaya çalışılan bu toplantılar esnasında Sayın Levent Bülbül üzerinden oluşturulmak istenen algı partililer tarafından sert bir şekilde eleştirilmiş ve toplantılar acele bir şekilde bitirilmiş. Şuanda görevinin başında olan ve işini layıkıyla yapan bir Vekilimiz var, bu her ile nasip olacak bir şey değil. İzlemeye çalıştıkları yıpratma politikasının Milletvekilimiz Levent Bülbül’ün hedef olduğunu açıkça görüyoruz. Dileriz ki bundan sonra bu isimlerin karalama kampanyası yapmak yerine fikirlerini yarıştırdığını görürüz” şeklinde konuştu.
 
“VAZİFE HAK DEĞİL GÖREVDİR!”
MHP’de verilen vazifenin hak değil görev olduğunu belirten Başkan Akar, “Bu karalama kampanyaları bizim kişisel haklarımıza bir müdahale teşkil etmeye başlarsa yani siyasi bir çıkar için insanların şeref ve haysiyetini hedef alır hale gelirse elbette yasal anlamda haklarımızı kullanacağız. Siyaseten olaya bakarsak biz siyasi mücadelemizi verecek ve fikirlerimizi halkımızla paylaşacağız. Bu saate kadar yaptığımız çalışmaların devamını da getirecek ve kendimizi ifade edeceğiz. Doğrularımızı tekrarlamaya çalışacağız, yenilerini eklemeye çalışacağız. Eğer söylemlerimiz siyasi alanda kalırsa delegelerimizde ve ya birden fazla listeli bir kongre dönemi geçirirsek Sakarya için verimli olacak kişiye oyunu verecektir. Şuan için Genel Merkezden kongre dönemiyle ilgili hiçbir bilgi yok. Seçim dönemleri MHP’nin gücüne güç katar, bu noktada ben şuanda yürüttüğüm İl Başkanlığı görevini daha da güçlendirilmiş bir liste ile önümüzdeki dönemde de yürütmek adına bu yarışta olacağım kararı ise delegelerimiz verecektir. Milliyetçi Ülkücü Harekette yönetici olmak, siyasi bir idareci olmak isteyenler her şeyden önce bireysel çıkarlarımızın değil kurumsal kimliğin korunması ve muhafaza edilmesi gerektiğini bilmelidir. Genel Başkanımızın takdiri ve delegelerimizin teveccühü ile tarafımıza verilen sorumluluğu kendimize hak değil vazife kabul ettik ve bu vazifeyi milliyetçi ülkücü harekete yaraşır bir şekilde, Milliyetçi Türkiye’nin inşasına katkı sağlamak adına yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz” dedi.

Haberlisin.com

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER