Başkan Ak: Taşkent, Bildiriyi Onaylayıp Onaylamadığını Paylaşmalı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Hizmet-İş Sendikasını ziyaret ederek Sakarya temsilcisi Mesut Gökemir’den çalışmalar hakkında bilgi alarak güncel konular hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Ak: Taşkent, Bildiriyi Onaylayıp Onaylamadığını Paylaşmalı
banner3

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Hizmet-İş Sendikasını ziyaret ederek Sakarya temsilcisi Mesut Gök demir’den sendikanın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Güncel konuların konuşulduğu ziyaretler sırasında Güneydoğu’da bazı ilçelerde devam eden operasyonların tabanda olumlu karşılandığını söyleyen Mesut Gökdemir, teröre taviz verilmemesi gerektiğini söyledi.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, konuyla ilgili olarak terör örgütüne yönelik operasyonlarla ilgili vatandaşlarımızın tam destek verdiğini söyleyerek. Bunun bitirilmesi için sivil toplum kuruluşları, vatandaşların desteğinin önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi. Başkan Ak “Güneydoğu’da terör örgütüne yönelik operasyonlar büyük bir titizlikle yapılıyor. Ülkemizin geleceği için bütünlüğümüzün ve huzurumuza kast eden terör örgütü PKK ve türevlerine yönelik operasyonlar başarıyla devam ediyor. Bizlerde ilk önce birer birey olarak, sonra sivil toplum kuruluşları ve kurumlar olarak bu mücadeleye elimizden geldiğince destek vererek devletimizin, milletimizin yanında olmalıyız.

“Sessiz kalması bildiriyi kabul ettiği anlamını düşünmemize sevk ediyor”

Devletimiz her bir vatandaşının saçının bir teline zarar gelmesin diye mücadele ederken birileri çıkıp devletimiz aleyhine devam eden operasyonlar kapsamında bir takım ithamlarda bulunuyor.  1128 Akademisyenin imzaladığı bildiride bunu açıkça görüyoruz. Tüm zorlu şartlara rağmen, dualarla çıkılan operasyonlar, şehit olmayı göze almış olan polislerimiz ve askerlerimize yönelik imzalanan bu bildiriye sivil toplum kuruluşları sessiz kalmamalıdır. İlimizde de bu bildiriye imza atan 3 akademisyen bulunuyor. Bunlarda biri CHP İl Başkanı Ayça Taşkent’in oğlu Serkan Taşkent’tir. CHP Sakarya’dan milletvekili çıkartmış belli bir oy oranı almış, seçmeni bulunan bir partidir. Dolayısıyla İl Başkanı Ayça hanımın bu konuda öncelikle kendi seçmenlerine ve Sakaryalı hemşerilerimize bir açıklama yapması gerekmektedir. Bu konuda sessiz kalması bizleri düşünmek istemediğimiz sonuca; imzayı, bildiriyi kabul ettiği anlamını düşünmemize sevk ediyor.

 

Ambulansları bombalayan, sivil halka büyük zararlar veren, okul yakan, eşlerinin yanında polislerimizi askerlerimizi şehit eden eli kanlı bir terör örgütünü destekler nitelikteki bir bildiriyi bizim kabul etmemiz mümkün değildir. Sakarya'da hangi siyasi görüşe gönül vermiş olursa olsun bu düşüncede olacağı kanaatindeyim.  Ayrıca Ayça Taşkent’in bu bildiriyi onaylayıp onaylamadığını kamuoyuyla açıkça paylaşması gerekir” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Sakarya İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, İlçe Başkanı Mustafa Ak’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek devletimizin ve milletimizin yanında olduklarını belirterek terör olaylarını lanetlediklerini söyledi.   

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER