banner28

Başbakan Yıldırım Sakarya'dan Birincilik Sözü Aldı

AK Parti Sakarya İl Teşkilatının düzenlediği 67. İl Danışma Meclisi yoğun katılımla devam ediyor. AK Parti Sakarya protokolünün tamamı danışmada yerini almışken Milletvekili Üstün'ün olmaması ise dikkatlerden kaçmadı. Danışmaya Başbakan Binali Yıldırım da telekonferans ile bağlandı.

Başbakan Yıldırım Sakarya'dan Birincilik Sözü Aldı
banner3

AK Parti Sakarya İl Teşkilatının düzenlediği 67. İl Danışma Meclisi Adapazarı Kapalı Spor Salonunda devam ediyor. Partililerin hınca hınç doldurduğu salonda partinin il protokolü Ayhan Sefer Üstün haricinde tamamen katılırken Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş da yerini aldı. 

BAŞKOMUTAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN!

Programın açılış konuşmasını yapan Kılıç, birlik ve beraberlik mesajının ardından referanduma ilişkin, "Sokaklar gençlerdedir girmedik gönül bırakmayacaksınız. Hanım kardeşlerim çalmadık kapı bırakmayacaksınız. Sakarya’ya evladından farklı görmeyen Başbakanımızı mahcup etmeyeceğiz. Sözlerimi tamamlamadan şu sözleri söylemek isterim; Bu dünyada bize ne lazım? Su, ekmek, özgürlük, vatan bir de başkomutan Recep Tayyip Erdoğan!" sözlerini söyledi.

YILDIRIM BAĞLANDI

Kılıç'ın konuşmasından sonra İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu da danışmada konuşmalarını gerçekleştirdi. Daha sonra İl Başkanlığı tarafından hazırlanan tanıtım videoları izlendi. İl Danışma meclisine Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli görüntülü telefon görüşmesi ile Başbakan Binali Yıldırım'ı bağladı. Coşku eşliğinde konuşmasına başlayan Başbakan Yıldırım, "4 binden fazla yol arkadaşımız salonu hınca hınç doldurmuş. Toplantınızın hayırlı olmasını mevlamdan niyaz ediyorum. Aranızda olamasam da buradan heyecanınızı görüyor ve eşlik ediyorum. Önümüzde bir referandum süreci var. Bu referandum sürecinde AK Parti Teşkilatları mahalle başkanlarından en üst düzeydeki yöneticisine kadar tüm teşkilatlarımız Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemindeki halk oylamasına hazır mı?" dedi. Yıldırım'ın bu sorusuna ise tüm salon 'EVET' yanıtını verdi.

BİRİNCİ OLACAKSINIZ!

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasının sonunda "Çalmadık kağı bırakmayacaksınız, sıkmadık el bırakmayacaksınız. Bu referandumda Sakarya'yı Türkiye'de birinci çıkaracaksınız. Söz mü?" çağrısını yaptı. Başbakanın bu çağrısına kayıtsız kalmayan AK Kadrolar coşkuyla 'EVET' yanıtını verdi. 

İl Danışma Meclisini izlemek için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER