Bakan İslam'ın 1 Mayıs Mesajı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü, çalışanların demokratik, ekonomik ve sosyal hak ve taleplerini dile getirdikleri,

Bakan İslam'ın 1 Mayıs Mesajı
banner3

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü, çalışanların demokratik, ekonomik ve sosyal hak ve taleplerini dile getirdikleri, emeğe değer veren toplumun tüm kesimlerinin bir araya gelerek dayanışma içinde bulunduğu önemli bir gündür.

Gelenek ve inançlarımızda önemli bir yer tutan işçilerimizin hakları evrensel hukukta yer bulmuş, sosyal devlet anlayışı olarak da çağdaş yönetim anlayışı içinde yer almıştır. 

Ülkemiz demokrasi ve çalışma hayatı gibi birçok alanda ileri standartlara kavuşmuş, insan hakları ve çalışma barışı gibi evrensel değerler toplumsal hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almıştır.

Ekonomik olarak her geçen gün memnuniyet verici başarılar elde ederek istikrar içinde büyüyen ülkemizin en büyük destekçisi çalışan, üreten kesimdir. Elde ettiğimiz başarının daha ileriye taşınması, toplumun tüm kesimlerinin dayanışma içinde olmasıyla mümkündür. Dayanışma ruhuyla hareket eden toplumların ekonomik, siyasal, kültürel hedeflerini daha çabuk gerçekleştirdiği unutulmamalıdır. Bunun da toplumun bütün kesimlerinin yararına olduğu açıktır.

Dostluk, dayanışma ve emeğe saygı, toplumsal karakterimizde var olan unsurlardır. Kültürümüzde sanat ve zenaat erbabı yetiştirdiği çırağa sadece işini değil, kardeşliği, alın terine saygıyı da öğretir. Bu coğrafyada emek, alın teri kutsaldır. Emeğiyle hayata katkı sağlayan herkes çok kıymetlidir. “İşçiye hakkını teri kurumadan ödeyiniz” anlayışı bizlerin emeğe verdiği değerin en büyük göstergesidir.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, anlamına yakışır şekilde kardeşlik ve dayanışma içinde kutlanarak toplumsal barışa katkı sağlayacaktır. Birlik ve beraberliğimiz bizim en önemli sermayemizdir. 1 Mayıs birlik ve beraberliğimizin yansıması olan müstesna bir gün olarak kutlanmalıdır. Bugün ayrışmanın değil birleşmenin günüdür. İnanıyorum ki 1 Mayıs’ta tüm meydanlar birlik ve beraberlik türküsü söyleyecektir.

Türkiye’nin barış ve demokrasi yolunda önemli adımlar attığı bu dönemde, şiddetten uzak, barış, kardeşlik ve huzur içinde olması temennisiyle tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER