banner28

BAHÇELİ'NİN YERİNE KİMİ KOYACAKSINIZ?

MHP İl Başkanı Av. Levent Bülbül, “Burada kimse ‘Bahçeli kusursuzdu’ demiyor ama ‘Bahçeli gitsin’ diyenlere soruyorum; Genel başkanımız Bahçeli’nin yerine kimi koyacağınızı söyleyin, yoksa sadece ‘Gitsin’ demek art niyet taşımaktır” dedi.

BAHÇELİ'NİN YERİNE KİMİ KOYACAKSINIZ?
banner3

OY VERENLER
MHP İl Başkanı Av. Levent Bülbül, Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük ve parti yöneticilerinin de katıldığı basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Bülbül, 7 Haziran genel seçimleri ile 1 Kasım genel seçimleri arasında geçen sürede, birtakım gerçekleri halka doğru anlatamamış olabileceklerini söyleyerek, “Ama unutulmamalıdır ki MHP’ye oy veren 5 buçuk milyon insan, partimizin ortaya koyduğu siyaseti onaylamak suretiyle MHP’ye destek oldu” dedi.
KURULTAYLAR
MHP üzerinde 1 Kasım seçim sonuçlarının ardından bir takım çalışmalar yapıldığını söyleyen Başkan Levent Bülbül, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarısı için ter dökenlerde üzüntü hissiyatı doğaldır, bunları büyük bir anlayışla karşılıyoruz. Ancak MHP’yi kaotik ortamın içerisine çekmeye çalışanların farkındayız. MHP tüzüğü gereği 2 yıl dolduğunda, en geç 3 yılda kurultayını yapar. Olağanüstü kongre yapmanın gereği de, delegelerin belli sayısının imzasını almaktan geçer” ifadelerini kullandı.
BAŞKA YAPILAR
“MHP kongre partisi değildir” diyerek parti içi muhaliflere tepki gösteren MHP İl Başkanı Bülbül, “Adayların, Milliyetçi Hareket Partisi’nin içerisinden çıkması ve başka bir yapıyla ilgisinin olmamış olması elzemdir, partililerimiz, bunun dışında başka kimseye rağbet etmeyecektir. Bizler yaşadığımız sürece kimse bizden parça koparamaz, kopan parçalarda bizden değildir. Bizim, seçim sürecinde milletvekili adaylarına destek olmadığımızı kim söylüyorsa, çıksın yüzümüze mertçe söylesin” diye konuştu.
İSTİFA KONUSU
MHP’nin oylarında sadece il genelinde değil, Türkiye genelinde bir düşüş yaşandığını söyleyen Başkan Bülbül, “Sadece bizim ilimizde bir düşüş yaşansaydı, o zaman başarısızlığı konuşurduk” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin istifa edip etmemesi gerektiği yönündeki bir soruya Başkan Bülbül, “Devlet Bahçeli ile hesabı olanlar var,  yani geçmişte belkli görevden alınmıştır, belki milletvekili adayı gösterilmemiştir, bunlar daha fazla feveran ediyor, bunlar geçmişte de vardı” ifadelerini kullandı.
‘GOYGOY DEĞİL’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Av. Levent Bülbül, açıklamalarına şöyle devam etti, “Burada kimse ‘Bahçeli kusursuzdu’ demiyor ama ‘Bahçeli gitsin’ diyenlere soruyorum; Ne koyacaksınız yerine? Sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin yerine kimi koyacağınızı söyleyin, yoksa sadece ‘Gitsin’ demek art niyet taşımaktır. Biz bu lideri yolda bulmadık, dava ve devlet adamlığında tek liderdir, bunu da goygoy olsun diye söylemiyorum ama Bahçeli bizim  genel başkanımız, liderimizdir” 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER