Babaoğlu Güven Tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Hendek İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Turgut Babaoğlu güven tazeledi. Babaoğlu geçmişte partiye hizmet etmiş isimleri yönetimine alarak siyasette unutulan ahde vefayı hatırlattı.

Babaoğlu Güven Tazeledi
banner3

 

Olumsuz hava şartları ve tek adaylı kongre olmasına rağmen coşkunun ve katılımın yoğun olduğu kongreye sadece MHP’liler değil diğer partilerinde temsilcileri katıldı. MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, İl Başkanı Levent Bülbül, Büyükşehir Başkan Vekili Şenay Sakal, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püskül, Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP İlçe Başkanları, DP İlçe Başkanı Yaşar Akıcı, Ak Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun, STK Temsilcileri, Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Zeki

 Aslan, partililer ve vatandaşlar kongreye yoğun ilgi gösterdi.

Kongreye katılan vatandaşlar spor salonu bahçesinde kurulan Kızılay Kan Bağış Otobüsü Kan bağışı yaptılar. Kongrenin Divan Başkanlığı’nı MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Divan Üyeliklerini ise Belediye Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır ile MHP eski ilçe başkanlarından Atilla Tezgel yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre faaliyet raporlarının okunmasıyla devam etti. Kongrede tek aday olan Turgut Babaoğlu 225 oy alarak yeniden başkan seçildi.

MHP GÜNÜ BİRLİK SİYASET YAPMAZ

Hendek ilçe Kongresi’nde Divan Başkanlığı yapan Milletvekili Zihni Açba ülkenin son bir buçuk yılını değerlendirip MHP’nin günü birlik siyaset yapmadığını anlattı

MHP FARKLI

MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba ülkenin son bir buçuk yılını değerlendiren bir konuşma yaptı. Açba, “MHP, ülkeye ve milletimize hizmeti esas alan ve amaçlayan bir siyasi partidir. Ancak MHP’nin diğer siyasi partilerden ayrılan bir özelliği vardır. MHP, Türk milletinin geçmişinden, bin yıllık tarihinden beslenen, geleceğine yönelen ve yön vermeyi amaçlayan bir ideolojiye sahiptir. Bu yüzden partiyle ilgili değerlendirme yaparken, günübirlik siyaset baz alınamaz. Yakın tarihe bakıldığında da MHP’nin günübirlik siyasetin çok çok ötesinde adımlar attığı görülecektir” dedi.

MİLLİ MENFAATLER

Türkiye’nin son 1,5 yıldır tuhaf bir dönem yaşandığına değinen Açba, “7 Haziran seçimlerinin ardından 4 ay sonra seçim yenilendi. Bunun birçok gerekçesi olabilir. Ancak tıpkı bugün olduğu gibi MHP adeta top atışına tutuldu. MHP, hayırcı ve uzlaşmayan bir parti olarak lanse edildi. Oysa biz o günde, bugün savunduklarımızı ifade ettik. Dedik ki, bu barış süreci ihanet sürecidir. Önce bu süreci sonlandırın. Sonra paralel yapı hadisesi var. Tamam, paralel yapı var ama 17-25 Aralık gibi bir durum da var. Her yönüyle araştırılsın, siyaset bu şaibeli ortamdan arınsın istedik. Ve biz uzlaşmayan parti olduk, öyle mi?” dedi. Partisinin referandum tavrını da değerlendiren Açba, MHP’nin ülke ve millet menfaatlerini gözeten bir tutum ve anlayışla hareket ettiğini söyledi.

FİTNE VE YALANA KANMAYIN

MHP İl Başkanı Levent Bülbül kongrede yaptığı konuşmada referandum süreci ve anayasa maddeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TEK KELİME YOK

Bülbül, “MHP bu süreçte inisiyatif alan bir partidir. Birçok farklı düşünce ortaya atılıyor. Özellikle MHP seçmen kitlesi üzerinde manipülasyon yapılmak isteniyor. Yok, federasyon gelecekmiş. Nereden çıktı bu? Değişecek maddeler içerisinde buna dair tek kelime gösterin. Yok.  Bu çalışmanın içinde MHP var. ‘Milli üniter yapı değişiyor’ diye yaygara koparıldı. Oysa ilk 4 madde duruyor. Kim sahip çıkıyor buna MHP. Ama fitne ve yalanla MHP tabanını etkileme çalışması içindeler. CHP ve Doğu Perinçek’in genel başkanı olduğu Vatan Partisi ile bunların basın organları ha bire pompalıyor. MHP’nin tabanını tereddüde düşürme çabası bu” dedi.

MADDELERİ OKUYUN

Bülbül “Kimse metne bakmıyor. Herkes konuşulanlar üzerinden gidiyor. Peki konuşanlar doğruyu mu, söylüyor? Hakimler Savcılar Kurulu üyelerinin ataması üzerinden gidiyorlar şimdi de. Tüm üyeleri Cumhurbaşkanı atayacak algısı yapılıyor. Oysa Anayasa paketi geçtiğinde Cumhurbaşkanı’na verilen 4 üyeyi atama yetkisi, bugün de var. Adalet Bakanı ve Müsteşar doğal üye. Geriye 7 üye kalıyor, bunu da Meclis atayacak. Şimdiye kadar bürokrasi atıyordu da ne oldu? Yargı, paralel yapının eline geçmedi mi? Üstelik sil baştan bir durum söz konusu değil ki. Anayasa Mahkemesi’nde halen Ahmet Necdet Sezer’in, Abdullah Gül’ün atadığı üyeler var. Bunlar 12 yıl görev yapıyor” dedi.

TARİH MHP’Yİ HAKLI ÇIKARACAK

Anayasanın değişmesiyle milli vasfını da koruyacağını anlatan Bülbül, “Sihirli değnek değil bu. Krizler yine olabilir ama şuan ki mevcut duruma oranla istikrar ya da kriz anlamında daha az riskler barındıran bir sistem olarak bakmak mümkün” dedi. Bülbül, partisinin tavrına yönelik tepkilere atıfta da bulunarak “Tarih MHP’yi haklı çıkaracaktır. Ülkücülere düşen görev liderinin yanında olmaktır” diye konuştu. 

MHP TÜRKİYE’NİN 57 NCİ ALAYIDIR

Kongrede güven tazeleyen Turgut Babaoğlu kısa bir konuşma yaparak kendisine güvenenlere teşekkür etti. Babaoğlu kongrenin 18 Mart’ta yapılıyor olmasının derin anlamı olduğunu söyledi.

Babaoğlu “57.nci Alaydan bahsetmeden geçemeyeceğim. 628 kişilik alay, 25 bin kişilik düşman ordusunu yerle bir ediyor. Kendisini tamamen yok edinceye kadar. Kendisi ile bir tane daha asker kalmayıncaya kadar mücadelesini, vatanını, toprağını, milletini korumak uğruna hepsi şehit oluyor. Allah onlardan razı olsun. Bende diyorum ki, Hendek Sakarya’nın, Sakarya Milliyetçi Hareket Partisinin, Milliyetçi Hareket Partisi de Türkiye’nin 57.nci Alayıdır. Bu ülke için canımızı, kanımızı ve her şeyimizi vermeye razıyız vereceğiz de” diyerek kongreye katılan herkese teşekkür etti.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Başkan Turgut Babaoğlu, Yönetim Kurulu: Alper Atala, .Burhan Namlı, Gökhan Bilgin, Hüseyin Çetinkaya, İsmet Bahadır, Mehmet Bayraklı, Mehmet Paslı, Kamil Aygen, Mustafa Karagüzel, Nurullah Akçay, Osman Hakan Başkara, Ömer Gürbüz, Özcan Nişancı, Seyfi Aslan, Taner Yılmaz, Uğur Gündönüm, Veli Ergen, Yaşar Aygüneş, Zübeyde Saraç, Yusuf Balcı, Tuğrul Gevher, Seval Orhan, Seval Selim, Necmettin Sevecan, Süleyman Beykoz, Oktay Aydın, Sedat Demirel, Nermin Kılıç, Erkan İçtürk, İlkay Ayral, Zeki Özcan, Yusuf Çulhaloğlu, Metin Kırçicek, Tahsin Ayrak, Resul Küçük, Savaş Yılmaz

İL DELEGELERİ

Abdullah Oturak, Ahmet Ay, Ahmet Mercan, Yılmaz Saraç, Ali Dertli, Ali Osman Pehlivan, Asım Bilgi, Atilla Tezgel, Ayhan Güler, Burhan Namlı, Cengiz Cerav, Engin Yapıcı, Engin Yarıcı, Erdoğan Gürbüz, Mine B. Keskin, Fatih Yılmazcan, Fatih Kamışoğlu, Gökhan Bilgin, Hamdullah Akçay, Hasan Batı, Hasan Koz, Hasan Tuna, Hasan Yazar, Haşim Oturak, Hüdaverdi Bahadır, Hüseyin Çetinkaya, Hakkı Karakul, İsmet Bahadır, İbrahim Semiz, İlhami Camcı, Kamil Aygen, İsmail Deniz, Kartal Türk, Mehmet Bayraklı, Ergin Salman, Nuri Şafak, Metin Yılmazcan, Levent Bülbül, Muharrem Bülbül, Mustafa Onüç, Necmettin Sevencan, Hakan Başkara, Osman Güney, Ömer Gürbüz, Özcan Nişancı, Seyfi Aslan, Salih Bostancı, Talip Coşkun, Taner Yılmaz, Turgut Babaoğlu, Turhan Acar, Veli Ergen, Yaşar Aygüneş ve Zeki Aslan 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER