Atabek; Tarihimizdeki En Yüksek Oyu Alacağız!

Seçim çalışmalarında çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirten AK Parti Milletvekili Adayı Atabek, Ben 7-0’ın olabileceğini düşünüyorum. AK Parti, tarihinde alacağı en yüksek oyla 24 Haziran seçimlerini sonlandıracak” dedi.

Atabek; Tarihimizdeki En Yüksek Oyu Alacağız!
banner3

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, artık günler kalan 24 Haziran Genel Seçimleri öncesinde MedyaRota’dan Talha İbil’in sorularını yanıtladı. Vatandaşların sorunlarından yapacağı çalışmalara yönelik birçok konuda samimi açıklamalarda bulunan Atabek, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti’nin Sakarya’da tarihi boyunca en yüksek oyu alacağını iddia etti.

MÜŞAHİTLİKTEN BAKAN YARDIMCILIĞINA

Üniversite yıllarında özellikle temiz enerji ile alakalı projelerde aktif rol aldığını ifade eden Atabek, siyasi hayatında aldığı görevleri ise şu şekilde sıraladı; Siyasete ilk olarak 2002 yılında AK Parti’de müşahit olarak başladım. Daha sonra AK Parti Adapazarı Kurucu Kadın Kolları Başkanlığı yaptım. İl Kadın Kolları Başkanlığını yürüttüm. İl Kadın Kolları Başkanlığımız döneminde Sakaryalı kadınlarımızın sesini duyurmak adına önemli projeler yürüttük. Daha sonra AK Parti’mizin Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda görev yapmak nasip oldu. Son olarak ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı yaptım.

KADINLARI TEMSİL EDECEK OLMAK ONUR VERİCİ

İki dönemdir kadın milletvekili olmayan Sakarya’da kadınları temsil edebilecek olmanın önemini vurgulayan Çiğdem Atabek, “Seçildiğimiz takdirde Sakaryalı kadınları mecliste temsil edecek olmanın çok onur verici bir duygu olacağını ve bir o kadar da sorumluluk isteyen bir iş olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla 24 Haziran’dan sonra da hemcinslerimizi dinliyor olacağız. Onların bir derdi, sıkıntısı olduğunda bizimle paylaşabiliyor olmaları çok önemli. Sonrasında da bu sorunların çözümüne katkı sağlamak için mücadele edeceğim” ifadelerini kullandı.

GENÇLERE ABLA OLACAĞIM

Gençler ile ilgili çalışmalarda gerek üniversite hayatında gerekse siyasi yaşamında ön planda olmaya gayret gösterdiğini belirten Milletvekili Adayı Atabek, “Gençlerimizin her şeyden önce düzgün eğitim alması, ahlaklı bir nesil olarak yetişmesi bizim için çok önemli. 15 Temmuz’da ne kadar delikanlı bir gençliğe sahip olduğumuzu gördük. Bize düşen de bu gençlere sahip çıkmak, abla olmaktır. Bunun dışında AK Parti zaten bir gençlik hareketidir. Gençlere sunulan imkanlar göz önüne alındığında bunu çok net görebiliyorsunuz. Bugün 18 yaşındaki gençler milletvekili seçilebilirler. Bu AK Parti’nin eseridir” dedi.

VATANDAŞIN İSTEĞİ DİNLENİLMEK

Aday adaylığı sürecinden itibaren sahada seçim çalışması yürüten Çiğdem Erdoğan Atabek, vatandaşların sorunlarının alana göre değişebildiğini belirterek “Esnaf ziyareti ile ev toplantılarındaki sorunlar arasında farklar var. Yine merkez bölgesi ile kırsal alandaki vatandaşların sorunu farklı. Ancak genel itibariyle insanlar dinlenilmek istiyor. Yani ‘beni dinle, derdimle hemhal ol’ öncelikle istedikleri şey bu. Talepler de genelde bireysel. Artık öyle eskisi gibi yol sorunu, kanalizasyon sorunu, su sorunu gibi şikayetlerde bulunmuyorlar” şeklinde konuştu.

SAKARYA’DA YAŞAYACAĞIM

AK Parti’nin aday adayı olan kimselere ‘Meclisin tatil olduğu günlerde milletvekili seçildiğim bölgede olacağım’ şeklinde taahhüt imzalattığını doğrulayan Çiğdem Atabek, “Benim zaten ailem burada. Eşimin işi burada. Çocuğumun okulu burada. Buradaki düzenimi değiştirmeden görevimi ifa ediyor olacağım. Ankara’ya taşınmam söz konusu değil. Meclisin açık olduğu günlerde gideceğim ve orada bir misafirhanede kalarak görevimi yaptıktan sonra tekrar şehrime dönüp vatandaşla birlikte olacağım” ifadelerini kullandı.

MİLLET BAHÇESİ ve BMC YATIRIMLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sakarya mitinginde vatandaşlara verdiği müjdeleri değerlendiren Milletvekili Adayı Çiğdem Atabek, “Cumhurbaşkanımızın Sakarya’ya verdiği önem bizleri de vatandaşlarımızı da çok memnun ediyor. Verilen müjdelerin sahada en fazla dikkat çekeni millet bahçesi oldu. Millet Bahçesi Sakarya’nın oksijen deposu, enerji kaynağı olacak. Bunun dışında BMC’nin yatırımları da çok önemli. Yaklaşık 10bin kişi istihdam edilecek. Tüm ilimiz için önemli bir yatırım ancak BMC ile kuzey bölgesi şehrin parlayan yıldızı olacaktır” diye konuştu.

MECLİSE OY VERMEYENLER REİS’İN ELİNİ ZORA SOKAR

‘Başkanlıkta Erdoğan’a milletvekilliğinde başka bir partiye’ düşüncesinin yanlış olduğunu ifade eden Atabek, “Her gittiğim yerde bunu anlatıyorum. Reis’e oy veririm ama AK Parti’ye vermem söyleminin kendileri fark etmese de Reis’e zarar verdiğini ve bu düşünceyi ilk olarak ortaya atanların bunu yapmak için ortaya attıklarını vatandaşların bilmesi gerekiyor. Böyle bir durumda Cumhurbaşkanımızın eli zayıflayacak ve belki de tekrar seçime gitme ihtimali doğacak. Bu da tüm Türkiye’nin istikrarını bozacak bir durum. Kampanyanın ilk döneminde bu durumla çok karşılaşıyorduk ancak artık karşılaşmıyoruz. Cumhurbaşkanımızın bu konuda tehlikeyi sezip, milletimize bu konuda mesaj vermesi sorunun çözümünü sağladı” dedi.

AK PARTİ’YE TEVECCÜH ÇOK YÜKSEK

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Listesini değerlendirerek hafta sonu yapılacak seçimlerde tahminlerde bulunan Çiğdem Atabek, “AK Parti’nin listesi şehrin tüm etnik yapılarına ve coğrafi konumlanma göz önüne alındığında her bölgeye hitap eden bir liste oldu. Bir taratan da hem kadınları temsilen hem gençleri temsilen adayların da olmuş olması geniş bir perspektifle düşünülmüş bir liste olduğunu ortaya koyuyor. Sakarya’da AK Parti’ye teveccüh çok yüksek. Ben 7-0’ın olabileceğini düşünüyorum. AK Parti’nin tarihinde alacağı en yüksek oyla 24 Haziran seçimlerini sonlandıracağı kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

OYUNUZU İSTİKRARA VERİN!

Atabek, son olarak vatandaşlara şu mesajları verdi; Seçmenlerimizin mutlaka oy vermesi gerekiyor. Çünkü oy kullanmak bir vatandaşlık görevi. Dolayısıyla bu görevi yerine getiriyor olmamız çok önemli. Ülkede istikrar olmazsa olmaz. Türkiye’nin en çok da bu dönemde birlik, beraberlik ve istikrara ihtiyacı var. Çünkü biz ilk defa devlet başkanı seçiyor olacağız. Önemli bir sistem değişikliğine gidiyoruz. Bu sistem değişikliğinde inşallah 24 Haziran Seçimler ile Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin ilk seçilmiş Devlet Başkanı yapacağız. Bu süreçte istikrarın devam etmesi için hem Cumhurbaşkanı’mız hem de AK Parti’miz adına vatandaşlarımızdan oylarını talep ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER