Atabek, ‘Saygısızlığın Cezalandırılması Gerekir!’

CHP’li Özkoç’un AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e yönelik ‘Bu hanımefendiye haddini bildirin çıkışını sert bir dille kınayan Milletvekili Atabek, “Özkoç’un veya herhangi bir CHP’li yetkilinin AK Parti Grup Başkanvekiline haddini bildirmesi harcı değildir. Bu saygısızlığın cezalandırılması gerekir” dedi.

Atabek, ‘Saygısızlığın Cezalandırılması Gerekir!’
banner3

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, TBMM Genel Kurul Salonunda CHP Grup Başkanvekili'nin AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e yönelik ‘CHP Grup Başkanvekilinin, Grup Başkanvekilimiz Sayın Özlem Zengin'e yönelik sözleri 20 yıl önce başörtüsü düşmanlığından dolayı yaşanan utanç verici anları hatırlatmış ve hepimizi derinden üzmüştür.Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri her fırsatta değiştiklerini ve başörtüsü ile problemlerinin olmadığını ifade etse de yaşanan bu olay bir kez daha göstermiştir ki zihniyetleri hiç değişmedi ve asla değişmeyecektir.” dedi.
‘Onurlu Mücadelemiz Sürüyor’
AK Parti’nin başörtüsü konusunda 18 yıldır mücadele verdiğini belirten Çiğdem Erdoğan Atabek, “Başörtüsü ile meclis genel kuruluna katılmayı ‘devlete kafa tutmak’ olarak tanımlayan bu zihniyetin yeniden gün yüzüne çıkması onurlu mücadelemizin hala devam ettiğini göstermektedir. Bu hadsiz çıkışı asla kabul etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Özkoç’un veya herhangi bir CHP’li yetkilinin AK Parti Grup Başkanvekiline haddini bildirmesi harcı değildir. Grup Başkanvekilimizin şahsında hepimize yapılan bu saygısızlığın meclis içerisinde cezalandırılması için konunun takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER