ALİ İHSAN YAVUZ: "SEÇİMİN YENİLENMESİNİ İSTEYECEĞİZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, olağanüstü itiraz yolunu kullanarak İstanbul'da seçimin yenilenmesini isteyeceklerini açıkladı.

ALİ İHSAN YAVUZ: "SEÇİMİN YENİLENMESİNİ İSTEYECEĞİZ"
banner3
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Yavuz'un açıklamalarından satır başları şöyle:
Sonuçta oyların tamamına ilişkin sadece yüzde 6 sayılmış iken geldiğimiz noktada fark 29 binlerden 14 binlere indi. Bunu CHP sözcüsü de ifade ettiler. Bu isimleri görevlendiren sizi idari amirleriniz diyorlar kendileri. Biz kanunlara göre bu süreç işletilmelidir diyoruz. O yüzden kanunun öngördüğü hususlar çerçevesinde taleplerimizi dile getirdik ve takibimizi bu şekilde yaptık. Yasa net bir hüküm koyuyor. İncelenen 13 ilçede 5 bin kişi liste dışından.
Yasal olan tüm yollar kullanılıyor, bu yadırganmamalı.

Büyükçekmece için olağanüstü itirazımızı yapacağız
Büyükçekmece'de talebimizi geri çektiğimizi söylüyor Öztrak, böyle bir şey yok. Büyükçekmece ile ilgili itirazımızı yaptık, bugün olağanüstü itirazımızı da yapıyoruz.

51 sandığın sayımına karar verilmesini anlamış değilim
51 sandığı saymanın hiçbir anlamı yoktur. Bizim '51 sandığı sayın' şeklinde bir talebimiz de yok ortada.

'İstanbul'da seçimin yenilenmesini istiyoruz' diyeceğiz
Olağanüstü itiraz yolunu kullanarak diyeceğiz ki seçimin sonucunu çok net etkileyecek olaylar ve haller var. 'İstanbul'da seçimin yenilenmesini istiyoruz' diyeceğiz.

(YENİ ŞAFAK)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER