banner28

Ali İhsan Yavuz'dan Ferizli'ye Referandum Ziyareti

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ferizli’de esnaf ve vatandaş ziyareti yaparak referandumda neden 'Evet' denilmesi gerektiğini anlattı. Yavuz’a Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Serhoş ve Teşkilat yönetimi eşlik etti.

Ali İhsan Yavuz'dan Ferizli'ye Referandum Ziyareti
banner3

Ferizli’de esnafları ve vatandaşları gezen Yavuz, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum da vatandaşın Anayasa değişikliği maddelerine neden 'Evet' demesi gerektiğini örnekleyerek anlattı.

Yavuz, bazı vatandaşların Milletvekili seçilme yaşının neden 18’e düşürüldüğü sorusu üzerine verdiği örnek çok çarpıcıydı. Yavuz, Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u 21 yaşında fetih etti ve bir çağı kapatıp yeni bir çağı başlattı. Fatih Sultan Mehmet’in günümüzde yaşadığını varsayarsak bu sistemde Milletvekili, muhtar hatta muhtar azası bile olamayacağını belirtti. Yavuz, dünya ülkelerinin sadece bir kaçı dışında 18 yaş geçerli. Bizde 24 yaşına gelmiş, üniversite bitirmiş kişiye sen aza bile olamazsın deniyor. Biz bunu ortadan kaldırmak istiyoruz, dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ‘’ Bugün Sayın vekilimiz ve ilçe başkanımızla birlikte hem esnafımızı gezdik hem de bilgilendirmelerde bulunduk. Faydalı olduğu inancındayım. 16 Nisan ülkemiz için bir dönüm noktası olacak. İnşallah güçlü bir Evet’le birlikte Yeni ve güçlü Türkiye’nin önü açılacak, şeklinde konuştu.

Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Serhoş ise, ‘’Teşkilat olarak ilçemizde 16 Nisan Referandum çalışmalarımızı hızlandırdık. Özverili bir şekilde gece gündüz çalışıyoruz. İlçemizde güçlü bir evet çıkaracağımızın inancındayım. Vekilimiz vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı örneklemeleriyle çok güzel aydınlattı,’’ dedi.

Ziyaret kapsamında Gölkent Mahallesinde bulunan iki cenazeye uğrayan Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Serhoş cenazelerin ailelerine ve yakınlarına taziyelerde bulundular.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER