banner28

AK PARTİDE GÖZLER TEMAYÜLE ÇEVRİLDİ!

AK Parti’de Aday belirleme çalışmalarında teşkilat görüşünün alınacağı temayül yoklaması yarın Serdivan Spor Salonunda yapılacak. Saat 10:00 ile 16:00 arası gerçekleştirilecek olan temayüle Genel merkez görevlisi olarak Hakan Çavuşoğlu katılacak.

AK PARTİDE GÖZLER TEMAYÜLE ÇEVRİLDİ!
banner3

İl ve ilçe ana kademe yöneticileri, mahalle başkanları, meclis üyeleri, gençlik ve kadın kollarının yanı sıra kurucular kurulu üyeleri, vekiller ve belediye başkanları Pazar günü yapılacak temayülde kimleri belediye başkanı olarak görmek istediklerini verecekleri oylar ile bildirecek.

Her seçim döneminde AK Parti’nin uyguladığı temayül yoklaması bu kez farklı bir metot ile gerçekleştirecek ve delegeler oylarını digital ortamda kullanacak.

AK Parti’de 141 adat adayı resmi başvuru yaparken delegelerin istedikleri isimleri yazabilmelerine de seçenek sunulacak. Büyükşehir ve İlçe belediye başkanları için oy kullanacak olan delegeler kendilerine sunulan listeden seçim yapabileceği gibi isterlerse listede olmayan isimleri de yazabilecek.

Öte yandan aday olmak isteyen aday adayları ve Bazı belediye başkanları günlerdir delegeleri arayarak ve sms atarak destek istiyorlar.Sakarya’da yapılacak temayülde divan başkanı olarak Hakan Çavuşoğlu görev yapacak. Yalova ve Giresun Milletvekillerinin de divan üyeliği yapacakları temayül saat; 10.00’da başlayı 16.00’da sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER