Ak Parti Serdivan 45. İlçe Danışma Meclisi Gerçekleştirildi

Ak Parti Serdivan İlçe Teşkilatı 45. İlçe Danışma Meclisi Toplantısını Serdivan Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, İlçe Başkanı Osman Çelik, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Sibel Bacı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu, Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’nın Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Başkanları katıldı.

Ak Parti Serdivan 45. İlçe Danışma Meclisi Gerçekleştirildi
banner3

Şimdi Söz Milletin

İlçe Başkanı Osman Çelik açılış konuşmasında “ Ak Parti Serdivan İlçe Teşkilatı olarak siyasi faaliyetlerimize ara vermeksizin devam ediyoruz. Gündemimizin en önemli konusunu elbette Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Referandum oluşturmakta. Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçişi sağlayan 18 maddelik Anayasa Değişikliği Teklifi, CHP ve HDP’nin tüm engelleme ve provakasyonlarına rağmen, Milletvekillerimizin yoğun, gayretli çalışmaları sonucu TBMM’de kabul edildi. Milletvekillerimizi bu özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum. Şimdi söz millette, milletin vereceği  karara saygımız sonsuz. ”

 

Teşkilatımız Referanduma Hazır

 Başkan Çelik Teşkilat olarak Referanduma hazır olduklarını belirterek, ”Bu oylama Ülkemiz ve Milletimizin geleceği açısından büyük önem arz etmekte. Teşkilat olarak, Nisan ayı  başlarında yapılacak olan Referanduma yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Seçim Koordinasyon Merkezimizi ve seçim sandıklarına en iyi şekilde  sahip çıkacak Sandık Kurullarımızı oluşturduk.

Anayasa değişikliği süreciyle ilgili bilgi kirliliği oluşturularak, oylamanın hayır çıkması konusunda yoğun bir kampanya yürütülüyor. Anayasa değişiklik paketinin vatandaşımıza doğru ve anlaşılır şekilde anlatmanın yoğun gayret içerisinde olacağız.

 Daha önceki seçimlerde olduğu gibi, bu Refarandumda da Ak Parti Serdivan İlçe Teşkilatı,

genç, dinamik ve tecrübeli kadrolarıyla, Referandum süreci boyunca, oylamanın büyük bir farkla Evet çıkması için çok çalışacaktır.”

 

Sakarya’nın En Büyük 3 Mahallesi Serdivan’da

Başkan Çelik, Nüfus artışına dikkat çekerek, “ Güncellenen son nüfus bilgilerine göre Serdivan, nüfus artışı bakımından İlimizde yine birinci sırada. Nüfus büyüklükleri bakımından da sırasıyla Kemalpaşa, Arabacı Alanı ve İstiklal Mahallelerimiz, Serdivan ve Sakarya’nın en büyük üç Mahallesi. Bu da gösteriyor ki Serdivan, yaşanabilir, şehirleşme ve gelişme bakımından cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Bunda büyük emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na, Serdivan Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Alemdar’a ve Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum.

Danışma Meclisimiz Hayırlara vesile olsun’’ dedi.

 

Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu ve Kadın Kolları Başkan Vekili Sibel Bacı aylık faaliyet sunumlarını yaptılar.

 

Yoğun Kar Yağışında Dahi Yollarımız Açık Kaldı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Belediyecilik faaliyetlerimiz devam ediyor. Ocak ayında yoğun kar yağışı yaşanmasına rağmen,  Karla Mücadele Ekiplerimizin iyi bir çalışma sergileyerek, tüm Köy, Mahalle ve sokaklarımızın yollarını  açık tuttular. 2017 yılı faaliyet planlarımız içerisinde, seçim sürecinde taahhüt ettiğimiz, 2015 - 2016 yıllarında büyük kısmını gerçekleştirdiğimiz, fakat bitiremediğimiz vaadlerimizi de 2017 yılında tamamlamayı hedefliyoruz.

 

1 Milyon Adetlik Kütüphane ve Kırantepe Projeleri

Başkan Alemdar, “ 2017 yılında iki büyük projemiz var. Birincisi, eski Belediye binamızın olduğu yere 1 Milyon kitaplı bir Kütüphane projesi. İkincisi ise, Kırantepe’de bulunan 1500 dönümlük alanın ot bedellerinin ödenmesiyle birlikte, mera vasfı  kaldırılıyor ve yeni yatırımların hayata geçirilmesinin önünü açmış oluyoruz. Bu konuda alternatif projelerimiz var. Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Bakanlıklarla yapmış olduğumuz görüşmeler sonucu, Sakarya için Serdivan için en doğru, en faydalı proje ne ise, birlikte karar vererek hayata geçirilmesi için gerekli adımları atacağız.”

 

Referandumda Rehavete Yer Yok

Başkan Alemdar, “ Referandum çalışmalarında  rehavete düşmeden, ‘ya nasılsa geçer’ anlayışı içerisinde olmadan, bu ülkenin ‘olmak ya da olmamak’ gibi bir derdi olduğunu, herkesin bu kaygı içerisinde hareket ederek bilinçli bir şekilde çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor. Anayasa Değişikliğinin 18 Maddesinde de ülkeyi geriye götürecek bir durum söz konusu değil” dedi.

 

Türkiye’deki Sistemin Adı Yok

Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin içeriği, mevcut sistemden farkları ve avantajları hakkında bilgiler veren bir konuşma yaptı. Yavuz konuşmasında, “ Türkiye’deki sistem, parlementer sistem olarak bilinir fakat, şuanki sistemin adı yok. Sistem bugüne kadar işlemedi. Cumhuriyetin kuruluşundan 1950’ye kadar tek parti sistemi uygulanmış, 1961’de ‘sistem işlemiyor, müdahale edelim ve yeni bir sistem kuralım’ denmiş, CHP seçimi kaybetse de iktidarda kalma mekanizmasını kurmak amacıyla, 1961 Anayasası’nda ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir ancak, millet bu yetkisini  Anayasada gösterilen kurumlar eliyle yerine getirir’ denilerek, yasayı yapanlar Milletin elinden yetkisini alarak kurumlara vermiş, kurumlarda istedikleri zaman bu yetkileri paşa paşa kullanmışlardır. 1980 Anayasası da çok farklı olmamıştır.

 

Parlementer Sistem Kriz Üretiyor

Yavuz, “ Türkiye’de 1961-2002 arası 41 yılda 32 tane hükümet değişmiş, hükümet ömrü ortalama 15 ay olmuştur. Cumhuriyet’ten günümüze 93 yılda 65. Hükümet iş başında ve ortalama hükümet ömrü ortalama 17 ay, üstelik Tek Partili, Menderesli, Özallı ve Ak Parti Hükümet dönemlerinin olmasına rağmen. Sonuç olarak, parlementer sistem kriz üretiyor. Bu Türkiye’de olduğu gibi Dünya’da da böyle. Parlementer sistemdeki problemleri rahmetli Demirel, Özal, Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu ve Sayın Cumhurbaşkanımız görmüş, yaşamış ve Başkanlık sistemine geçilmesi gerekliliğini dile getirmişlerdir.”

 

 

18 Madde Anayasa’ya Aykırı Değil

Yavuz, “Referandumda oylanacak 18 Madde çok titiz bir çalışma ürünüdür, bu maddeler net olarak söylüyorum Anayasaya aykırı değildir ve Anayasa Mahkemesi iptal etmemesi gerekir,” dedi.

 

Program, toplu fotoğraf çekimi ile bitti.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER