AK PARTİ SAHAYA İNİYOR! YEREL SEÇİM STARTI VERİLİYOR

AK Parti’de bir süredir hazırlıkları süren Mart 2019 yerel seçim çalışmaları start alıyor. İl yönetimi 28 Eylül’de yapacağı il danışma meclisi toplantısı sonrasında tüm birimleri ile saha çalışmalarına başlayacak. 

AK PARTİ SAHAYA İNİYOR! YEREL SEÇİM STARTI VERİLİYOR
banner3

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği yerel seçimler için çalışmalar hızlandı. Bir süredir devam eden hazırlıklar 28 Eylül’de yapılacak il danışma meclisi sonrasında start alacak ve Sakarya teşkilatları tüm kadroları ile saha çalışmalarına başlayacak. 

 

28 Eylül Cuma günü yapılacak olan İl danışma meclisi ile çalışmaları hızlandırarak tüm ilçelerde halkla birebir temasa hazırlanan AK Parti öncelikle başkanların performanslarını  ve halktaki karşılıkları ile ilgili raporları genel merkeze sunacak. Değişmesi düşünülen belediyeler için özel bir çalışmanın yürütüleceği ve titizlikle belirlenen eksikliklerin raporlanarak koordinatörler eli ile genel merkeze gönderileceği öğrenildi. 

 

BAZI İSİMLERE TEKLİF GÖTÜRÜLECEK!

Öte yandan aday adayı olmak isteyenlerin başvuruları ile ilgili takvimin hazırlanarak açıklanacağı önümüzdeki günlerde parti aday adayı olmaları için bazı isimlere de teklif götüreceği gelen bilgiler arasında.

 

Özellikle halk tarafından sevilen ve alanlarında başarılı olup AK Parti siyasetini benimseyen ancak henüz siyasete atılmamış bir takım isimler üzerinde çalışma yürüten AK Parti, bu isimler ile görüşüp aday adayı olmaları telkininde bulunacağı iddia edildi.

 

HALKTA KARŞILIĞI OLMAYAN DEĞİŞECEK!

 

Başkan Erdoğan’ın büyük önem vererek sürekli altını çizdiği ‘halkın arasında olmak ve halk tarafından sevilen isimler’ konusu aday belirleme sürecinin en etkin maddesi olacak. 

 

Buna göre süreç boyunca vatandaşla diyalog halinde olup onların sorunları ya da dertlerini birebirde dinleyen, çözüme kavuşturan başkanların devam şansının yüksek olduğu konuşulurken süreç boyu vatandaştan kopuk olup seçim dönemine girildiğinde bunu yapmaya çalışanların ise şanslarının az olduğu öğrenildi. 

 

DEĞİŞİM BEKLENTİSİ!

 

Sakarya’da 3 dönem kuralı gereği yeniden aday olamayacak üç İlçe yer alırken bu kararın MYK tarafından değiştirilebileceği de konuşuluyor. 

 

Buna göre Adapazarı, Erenler ve Taraklı belediyelerinde MYK kararı olmaz ise değişim olacak. Özellikle Adapazarı ve Erenler için bir çok aday adayının adı geçerken bu ilçelerde belediyecilik tecrübesi olan isimlerin daha fazla şansının olduğu iddia edildi. 

 

3 dönem kuralı gereği değişimin beklendiği üç belediyenin dışındaki bazı belediyelerde de özellikle değişimin beklendiği Sakarya’da yürütülecek titiz çalışma sonrasında adayların belirlenmesi hedefleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER