banner28

AK PARTİ İL'DE TEMAYÜL VAKTİ! 

AK Parti Sakarya İl başkanlığı için yapılan temayül il binasında gerçekleştiriliyor. 

AK PARTİ İL'DE TEMAYÜL VAKTİ! 
banner3

Genel merkezden görevlendirilen bir heyetin eşlik ettiği temayül yoklaması saat 15:00 itibarı ile başladı. Feviz Kılıç’ın istifası sonrası boşalan İl Başkanlığına yeni isim belirlemek için yapılan İl Başkanlığı temayül yoklamasında Ana kademe yönetim kurulu, Kadın kolları be gençlik kolları yönetimleri oy kullanıyor.

Temayül yoklaması için genel merkez tarafından görevlendirilen Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Yalova eski milletvekili Fikri Demirel ve Genel merkez görevlisi Melek Şemşek’in katıldığı temayülde eski il başkanları, Belediye başkanları, İlçe başkanları, önceki dönem milletvekilleri ve kurucular görevli heyetle yüz yüze görüşürken diğer yönetim kademelerindeki isimler ise oy kullanıyor. 

 

3 İSİM İSTENİYOR!

Oy kullanılan sandıklarda oy kullanacak kişilerden 3 isim istendiği, isimlerin yazıldığı kağıtta boş seçenek kalması halinde ise oyun geçersiz sayılacağı öğrenildi.

Yapılan temayül sonrasında Genel merkez değerlendirmesinin ardından yeni il başkanının belirlenmesi isteniyor. Ev fazla oy çıkan iki ismin Genel merkeze davet edilerek burada yapılacak mülakatın ardından görevlendirmenin yapılması bekleniyor.

[ilgili-haber=48985]

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER