banner28

AK PARTİ HENDEK ŞUBAT AYI İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

Şubat ayı Ak Parti Hendek ilçe danışma meclisi toplantısı Rasim Paşa Kültür merkezinde gerçekleştirildi.

AK PARTİ HENDEK ŞUBAT AYI İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
banner3

Toplantıya Ak Parti genel başkan yardımcısı ve Sakarya milletvekili Ayhan Sefer ÜSTÜN, Sakarya milletvekilleri Recep UNCUOĞLU ve Ali İhsan YAVUZ, İl başkanı Fevzi KILIÇ, İlçe başkanı Ali Kemal SOFU, Hendek belediye başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ, yönetim kurulu üyeleri, mahalle başkanları ve muhtarları  katılım gösterdi.

 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Ali Kemal SOFU"  Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ailelerinin milletimizin başı sağolsun. Şuanda da vatanı için mücadele eden tüm asker ve polislerimizin de Allah yardımcısı olsun.

                4 yılı aşkın bir süredir bulunmuş olduğumuz görevimiz süresince; 1 yerel seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi, 2 genel seçim geçirdik. Siyaset tarihinin en zor ve en yoğun dönemlerinden birini geride bırakırken bir taraftan da ilçemizin sorunlarına eğilerek yapılan her hizmette çözümün tarafı olduk. İlçemize yapılan yeni hastanenin ihale sürecinin çözümlenmesi ve hastanenin ilçemize kazandırılmasına katkı verdik. Tamamlanan hastanemize yeni ve başarılı doktorlar kazandırarak ilçemize daha kaliteli hizmetler sunulmasını vesile olduk. İlçemizde KYK kız yurdu  olarak bulunan binayı alarak imam hatip okuluna çevrilmesine yardımcı olduk. Okulumuzun ihtiyaçlarının tamamının karşılanmasını sağlayarak eğitimde kalitenin artmasına vesile olduk. Bu çalışmanın meyvesini okulumuz dan 1 Türkiye birincisi olmak üzere Türkiye genelinde ilk 10 a bir çok öğrenci sokarak aldık. Yine ilçemize 6 adet yeni eğitime başlayan okul kazandırdık. Bu yıl içerisinde de inşallah 2 yurt binası ve 2 okul binası inşaatına başlanacaktır.  4 yıl boyunca ilçemizde hükümetimizin, büyükşehir belediyemizin ve ilçe belediyemizin yapmış olduğu tüm hizmetlerde katkı ve emeğimiz vardır. Bundan sonra da ilçemizde kurum ve kuruluşların tüm hizmetlerinin koordinesine yardımcı olup takipçisi olacağız.Yapılan her hizmette üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirdik. Bunlar yaparken amacımız reklam yapmak değil hizmet etmek olmuştur." diyerek sözleriniz tamamladı.

               

 

Toplantıda konuşan Hendek belediye başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ Şehitlerimizi anarak konuşmasına başlayan ve yeni müjdeler verirken Kemali kentsel dönüşüm projesi konusu hakkında da bilgi verdi.

Kentsel dönüşüm projesinin başladığı noktaya geldiğini bildiren İrfan PÜSKÜLLÜ, bir çok firma ile görüşmemize rağmen firmaların rant değerinin bahsedildiği kadar yüksek olmaması nedeni ile firmaların proje konusunda bir netice alınamadığını belirtti .Bu konuda Hendek belediye olarak bir ekip kurarak büyükşehir belediyemiz ile istişarelerde bullunduk ve o istikamette ilerlemelere devam etmekteyiz.

Yeni yapılan hastanenin double yolunun asfaltlama işleminin en kısa sürede yapılarak yolun tamamlanacağı bilgisini veren PÜSKÜLLÜ Muammer Sencer Caddesine yapılan yeni ışıklandırmanın cadde sonuna kadar tamamlandığını ve cadde sonuna eklenen çay bahçesi, çocuk parkı ve saat kulesi eklenerek caddeyi Vizyon caddesi haline getirildiğini dile getirdi.

Açıklamalarına devam eden PÜSKÜLLÜ "Atatürk parkı projesinin de planlamalarının Büyükşehir belediyesi ile yapılan çalışmalar neticesinde sona yaklaşıldığını belirterek; Halı saha, Sosyal tesisler, Ahşap kafe ve tuvaletlerin bulunduğu 18400 metrekare alana çok daha modern bir hale getirerek vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Ayrıca Hendek Belediyemizin vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebileceği daha modern bir belediye binasının yakın bir zamanda tamamlanarak hizmete sunulacağı bilgisini verdi. Yerel seçimler sırasında Büyükşehir belediye başkanı Zeki TOÇOĞLU'nun ilçemizi ziyareti sırasında söz vermiş olduğu 5 milyon TL'lik ayni yardımın yapılacağını ve belediyemizin de işçilik kısmını yaparak otopark projesinin tamamlanacağını söyledi. Son olarak ise Rasim Paşa Kültür merkezinin restore edileceğini bilgisini vererek salonun a'dan z'ye yenileceğini belirtti."

 

 

 

Toplantıda konuşan Ak Parti İl başkanı Fevzi KILIÇ " Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, ailelerine ve halkımıza metanetler diliyorum. Bu olaylar;  sabır ister rabbim tüm halkımıza sabırlar versin, güç ister Elhamdulillah gücümüz var. Merhametli olmalıyız çünkü biz Osmanlı'nın torunlarıyız. Topraklarımızda yaşayan 3 milyon Suriyeli Muhacirdir bizlerde Ensar olmalıyız. ülkemizde iktidar olamayan başta CHP ve HDP olmak üzere muhalefet ülkemizin tüm düşmanları ile bir araya gelerek ülkemizi zayıflatmaya ülkemize güç kaybettirmeye çalışıyorlar. Biz Ak Parti olarak halkımıza hizmet sunmaya ve sunulan hizmetin karşılığı olan oyları alarak bizden ümit bekleyen tüm islam aleminin umudu olmaya devam edeceğiz." dedi.

 

Son yaşanan terör olaylarında Şehit olan vatandaşlarımızı anarak sözlerine başlayan Sakarya milletvekili Recep UNCUOĞLU " Belediye başkanımız vizyon projeler açıkladı, bu projeler birlik ve beraberliğin eseri rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bu birlik ve beraberlik bu millette olduğu sürece bu milletin sırtı yere gelmez. Millet iradesi 1 Kasım seçimlerinde tek başına iş başına diyerek oynanmak istenen bozdular. Bize verilen bu yetki ile bu davadan vazgeçmeden bütün dünya mazlumlarının yanında adaletle ve merhametle yer alarak bu zor dönemleri aşacağız. Seçimlerde verilen vaatlerin büyük bir çoğunluğunu iki ay gibi kısa bir sürede hayata geçirdik. Sözlerimi sona erdirirken bilinmelidir ki bu millet bu memlekete kumpas kuranların, oyun kuranların oyunlarını Allahın izni ile boşa çıkaracaktır." dedi.

Toplantıda söz alan bir diğer milletvekili Ali İhsan YAVUZ ise " Şehitlerimize rahmet diliyorum. Kahraman asker ve polislerimize muvaffakiyetler diliyorum. Oynanmaya çalışılan oyunları görünce aklıma Lawrence geldi. İngilizler 1700'lü yıllarda sömürge bakanlığı kurarak Osmanlı ülkesini nasıl parçalarız diye yüzyıllarca çalıştılar. Bugünde Lawrence'ın stratejisi gibi Araplar ile aramızı bozmaya çalışan bir çok Lawrence var. Büyük ustamızı, hocamızı dışarı itmeye çalışıyorlar. Allahın izni ile bu oyunu bozacağız ve Türkiye yol almaya devam edecek. Suriye de ne işiniz var diyenler; oradakiler bizim akrabamız, soydaşlarımız, dindaşlarımız, tarihdaşlarımız esas sizin ne işiniz var. CHP lideri Bayırda kalmadı, Bucakta kalmadı diyor, bu konuların bizim kadar sizi de ilgilendirmesi gerekir. Ama CHP unsurları ve Sezgin TANRIKULU dünyaya PYD'nin terör örgütü olmadığını anlatıyor. PYD, PKK, DHKP-C ve DAEŞ hepsi terör örgütüdür. CHP genel başkanı bu işi biz düzeltiriz diyor ne vererek düzelteceksiniz, siz önce PYD, PKK terör örgütüdür deyin, Esed zalimdir deyin." diyerek sözlerini tamamladı.

Son olarak söz alan Ak Parti Genel başkan yardımcısı Ayhan Sefer ÜSTÜN yaptığı konuşmada şehitlerimizi rahmetle anarak başladı. "Yapılan seçimleede alınana oy oranlarına bakılınca Hendek'in daima AK Partinin arkasında durduğunu görüyoruz.1Kasım seçimlerinde bir önceki seçimden 1 puan daha fazla oy aldığını ve oyunu en fazla arttıran ilçelerden biri olmuştur.7 haziran seçimlerindeülkemizde oluşan durağanlık halkın 1Kasımda kullanmış olduğu irade ile son buldu.Bize verilen yetki ile çıkarmış olduğumuz geçici bütçe kanunu çok büyük bir krizin önlenmesini sağladı.Ak Parti verdiği sözün arkasında olan bir partidir.Verilen tüm sözler yerine getirilmektedir.AK Parti aynı zamanda reformist bir partidir.Çok yakında çıkartılacak yeni bir yasa ile insan hakları ve eşitlik kurumu kurulacak ve tüm halkımız eşit vatandaşlıktan yararlanması sağlanacaktır. 28 Şubat sürecinde inanan insanlara yapılan haksızlıkların bir daha yaşanmasının önüne geçilecektir.Sakarya'yı aynı zamanda otomotiv üretim üssü haline getirmek için mücadelemiz devam etmektedir.Bu kapsamda BMC firması desteklerimizle Karasu ilçemizi üretim üssü olarak seçmiştir.Talep olması halinde Yerli otomobili Sakarya'da üretebilcek gerekli alt yapıyı inşallah hazırlayacağız.Ülkemizde istikrar devam etmekte ve bu sayede yabancı yatırımcı ülkemize yatırıma gelmektedir.Ancak bu istikrarı bozmak isteyen  bazı kesimlerin taşeronluğunu yapan terör örgütleri,kendi amaçları için değil başkaları adına çalışmaktadırlar.Bu taşeron örgütler hem içeride hem dışarıda ülkemizin aleyhine mücadele ederken CHP'nin Genel Başkanı bunlara kendi bölgesini savunan yerel bir güçtür diyor.Aynı kişiler sizin Suriye'de ne işiniz var diyor,bilmiyorlarmı ki bizim savunmamız Bosnadan başlar,Bakü'den ,Viyana'dan başlar.Bölgeye yapmış olduğumuz ziyarette bir itiraz üzerine altını çizdiğimiz,bir yere biçukur açılır ise,Devlet oraya girer gerekeni yapar.Mardin'de Başbakanımızın belirttiği gibi Devlet bir  taraftan kudret elini gösterirken bir taraftan vatandaşlarımıza sahip çıkacak.Milli birlik ve kardeşlik projesini eleştirebilirsiniz .Ancak bu projenin başarısı bugünlerde yapılan baskılara rağmen,halkı yanlarına çekememeleri ile ortaya çıkmıştır.Başbakanımızın talimatı ile tüm kurmaylarımız bölgeye geziler düzenleyerek ,halkın yanında yer alıyoruz.Teröre destek verenlere karşı da son çıkarttığımız Başbakanlık genelgesi ile önlem alıyoruz .Teröre destek veren memurlar ,görevden alınacak terörle mücadelede tavizsiz bi şekilde devam edeceğiz'' diyrek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER